Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Závodní speciál Mitsubishi pro australský seriál SuperUte 2019

Model Triton (v Evropě L200) se v Austrálii již řadu let těší velmi solidnímu postavení na trhu. Dokonce až do té míry, že vloni se v Austrálii stal nejprodávanějším modelem Mitsubishi.
Vydáno: 22.03.2019
Mitsubishi L200 SuperUte 2019 1
Mitsubishi L200 SuperUte 2019 1 Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Užitkáče jsou oblíbené

Austrálie je také trhem se specifickými nároky zákazníků na vozidla, o čemž nejlépe vypovídá mimořádný zájem o užitkové modely. Vozy jinde označované jako pick-upy kdysi zahrnovaly i lokální varianty odvozené od dvoumístných osobních vozů s integrovanou ložnou plochou za kabinou. Ačkoli tyto typické lokální produkty postupně vymizely, pojem „užitkáč / ute“ přetrval a používá se pro vozidla jako Mitsubishi Triton/L200, včetně jeho nové generace, která se již za několik měsíců objeví na evropských trzích.

Užitkáče se vydávají závodit

Austrálie je rovněž zemí motoristických soutěží s kultovními závodními vozy, legendárními jezdci a tradičními akcemi, které lákají ohromné davy fanoušků a podporovatelů. V této souvislosti se nezapomíná ani na „užitkáče“, a tak společnost Mitsubishi Motors Australia jako podporovatel týmu „Triton Racing“ nasadila nový vůz MR Triton do podniku Superloop Adelaide 500 v rámci závodního seriálu SuperUte 2019, kde získal 3. místo.

Tým Triton, jenž v seriálu 2018 závodil se dvěma vozy Triton, tak do své sestavy přidal třetí automobil, v němž pojede Elliot Barbour a Cameron Crick; v některých kolech seriálu pojede za tým i Toby Price, dvojnásobný šampion Rallye Dakar.

Mitsubishi Motors Australia jako hlavní sponzor týmu Triton zvýšila svoji tovární podporu týmu souběžně s úpravami podmínek seriálu SuperUte 2019; změny zahrnují např. nové závodní pneumatiky, nižší světlou výšku, vyšší výkon a hlasitější výfukovou soustavu.

Autosalon.TV: Mitsubishi L 200 SuperUte 2019
Autosalon.TV: Mitsubishi L200 SuperUte 2019
Článek je zařazen v: Mitsubishi , Mitsubishi L200 , Mitsubishi Triton , Austrálie , závodní vůz , závodní speciál , seriál SuperUte , Mitsubishi L200 SuperUte 2019
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama