Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zajímavější design, větší praktičnost a více pohodlí. Citroën inovoval modelovou řadu Berlingo.

Citroën přišel v roce 1996 s modelem Berlingo, který zařadil do segmentu „ludospace“. Vůz nabídl neobvyklý, jednoduchý a funkční tvar, který se dokázal v průběhu času stát referencí z hlediska praktičnosti. V letošním roce přichází již třetí generace této modelové řady.
Vydáno: 30.03.2018
Citroën Berlingo
Citroën Berlingo Autor: Citroën
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Berlingo se v průběhu času dokázal modernizovat, a tím se odlišit a zůstat referencí z hlediska univerzálnosti a praktičnosti. Přispělo k tomu například zavedení tří samostatných zadních sedadel, multifunkčního systému Modutop nebo otvíracího okna víka zavazadlového prostoru. Na jeho úspěch nemá věk žádný dopad, neboť v roce 2017 se druhé generace osobních a užitkových verzí vozu Berlingo, která byla uvedena v roce 2008, vyrobilo po již také rekordním roce 2016 úplně nejvíc, a to více než 165 000 kusů. Berlingo bylo v roce 2017 v 17 zemích nejprodávanějším modelem značky Citroën a celosvětově jde dnes po C3 o nejprodávanější vůz značky. V Evropě je druhým nejprodávanějším vozem typu ludospace a mezi lehkými užitkovými vozy svého segmentu se stále drží na stupních vítězů. Celkově se ho od jeho začátků v roce 1996 již vyrobilo více než 3,3 milionů kusů (osobní i užitková verze).

Citroën tak s touto třetí generací modelu Berlingo představuje model, který je stále v módě a který kromě jiného představuje také chytré řešení pro rodiny nebo seniory, jež v něm najdou ideálního partnera pro svůj aktivní mnohotvárný život. Tito zákazníci upřednostňují vůz, který je v něčem jiný, je sympatický a neokázalý a hledají především objem, praktičnost a jednoduchost, současně očekávají výraznější design, více pohodlí a moderního vybavení.

Nový vzhled, moderní technologie a motory nejnovější generace

Nové Berlingo získalo nový vzhled, díky němuž působí robustněji. Zároveň posiluje všechny své silné stránky z hlediska modularity a prostornosti a usnadňuje tak každodenní užívání (3 samostatná snadno sklopitelná zadní sedadla, rovná podlaha až k přednímu sklopitelnému sedadlu spolujezdce, užitečná délka 270 cm, o 100 l větší zavazadlový prostor, jeho objem je 775 l u verze M). Vůz jde s dobou, získal novou platformu a je vybaven 19 technologiemi podpůrných prvků řízení a 4 technologiemi využívajícími mobilní připojení. Je opatřen motory nejnovější generace, jako je 1.2 PureTech, nebo nový dieselový motor 1.5 BlueHDi. V nabídce najdeme i osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Nově koncipovaný nápravový systém zajišťuje dostatečný komfort. Berlingo je k dispozici ve 2 velikostech - M (440 cm) a L (475 cm), u obou je k dispozici pětimístná i sedmimístná verze.

Nový Citroën Berlingo
Nový Citroën Berlingo
Článek je zařazen v: Citroen , Citroën Berlingo , modernizace , třetí generace , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama