Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Začala výroba BMW řady 8 Coupé

Ve výrobním závodě BMW v Dingolfingu se rozeběhla sériová výroba nového BMW řady 8 Coupé.
Vydáno: 09.07.2018
BMW řady 8 Coupé zahájení výroby
BMW řady 8 Coupé zahájení výroby Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový sportovní automobil má odstartovat modelovou ofenzivu BMW v segmentu luxusních vozů. Do výroby nové modelové řady v továrně v Dolním Bavorsku byla investována částka několika stovek milionů eur a do výrobního procesu byl integrován velký počet digitálních inovací, včetně autonomního dopravního systému a inteligentních zařízení.

Při výrobě karoserie nového sportovního vozu se používá inteligentní lehká konstrukce s promyšlenou kombinací použitých materiálů, včetně oceli, plastů, hliníku a uhlíkových vláken. Kromě výztuh v přední a zadní části vozu jsou z hliníku vyrobeny další komponenty, jako například střecha, dveře, kapota motoru a přepážka mezi motorovým prostorem a kabinou. Vůbec poprvé je při výrobě sériového modelu značky BMW k dispozici střecha vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny CFRP, která se také vyrábí v závodě v Dingolfingu procesem mokrého lisování.

Inovace ve výrobním procesu

Souběžně s rozběhem výroby nového BMW řady 8 Coupé se v továrně v Dingolfingu zrychluje také digitalizace logistiky a výrobních procesů. Například při montáži dveří jsou díly na linku dodávány autonomními vlaky. Na konci linky spolupracující roboti prověřují spáry a správné usazení dílů. Továrna BMW Group v Dingolfingu stále více používá speciální pracovní oděvy. Tyto mobilní počítačové technologie zabudované v pracovních oděvech pomáhají zaměstnancům v jejich úkolech. Kromě inteligentních rukavic ProGlove se zabudovaným skenerem se používá takzvaný „exotický alarm“, který vibracemi chytrých hodinek zaměstnance upozorňuje, že se blíží automobil s nadstandardní výbavou, který vyžaduje zvláštní pozornost. 

Při školení zaměstnanců montážní linky byly vůbec poprvé použity brýle pro virtuální realitu. Specifické montážní procesy nového BMW řady 8 Coupé byly natočeny na video a jejich prostřednictvím zaměstnancům přehrány, což jim umožnilo seznámit se s novým modelem a vyladit správný proces montáže ještě před rozběhnutím výroby.  

Při uvedení na trh k dispozici dva motory

V době uvedení nového BMW řady 8 Coupé na trh v listopadu 2018 budou k dispozici dva motory. Vidlicový osmiválec modelu BMW M850i xDrive Coupé nabídne působivý výkon. Nejnovější generace osmiválce 4,4 litru byla kompletně přepracována a poskytuje maximální výkon 530 k a točivý moment 750 N.m.

BMW 840d xDrive Coupé na rozdíl od ostatních konkurentů spoléhá na vznětový motor. Řadový třílitrový šestiválec generuje maximální výkon 320 k a nejvyšší točivý moment 680 N.m.

 

BMW řady 8 Coupé
BMW řady 8 Coupé
Článek je zařazen v: BMW , BMW řady 8 Coupé , BMW 840d xDrive Coupé , BMW M850i xDrive Coupé , výroba , zahájení výroby , Dingolfing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7