Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Za překročení rychlosti se řidičák rovnou brát nebude

Zastupitelé Moravskoslezského kraje podali návrh na vytvoření vládního návrhu pro okamžité odebírání řidičských průkazů za překročení rychlosti. Vláda to odmítla.
Vydáno: 22.01.2015
auta a paragrafy
auta a paragrafy Autor: redakce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zastupitelé Moravskoslezského kraje se rozhodli, že zatočí s permanentními piráty silnic, kteří ohrožují životy lidí v obcích. Rozhodli se, že podají vládní návrh na možné odebírání řidičských průkazů na místě, a to v případě překročení rychlosti v obci o 40 km/ a mimo obec o 50 km/h. Pokud by řidič už během jednoho předchozího roku měl záznam o překročení rychlosti jízdy, pak by se tato hranice snižovala na 20 a 30 km/h.

Ŕidičský průkaz

Udělejte si rychle řidičáky, nebo je budete mít jen dočasně

 

Vláda tento návrh zamítla jako nekoncepční. "Návrh by tak vytvářel neodůvodněně nerovné postavení mezi přestupci, kteří se dopustili překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a pachateli jiných, přinejmenším srovnatelně závažných deliktů, a to bez ohledu na jejich případné následky," najdeme ve stanovisku vlády. Jak to máme vysvětlit? Především tak, že v současné době většina obcí České republiky měří rychlost pomocí radarů a kamer automatizovaných systémů. V tomto případě by tak nebylo možné okamžitě odebrat řidičský průkaz. Jedna skupina lidí by tak měla výhodu před druhou, i když by spáchali stejný přestupek.

 

Snaha o prosazení takového postupu není první ani ojedinělá. Mnoho lidí a odborníků vidí problém v systému správního řízení, kterému se provinilci vyhýbají a nakonec se trestu třeba i vyhnou kvůli promlčecí době. Okamžitý trest by byl exemplárnější a řidiči by prý byli ohleduplnější.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama