Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Yamaha YZ65 profesionální nářadí pro mladé motokrosaře

Yamaha v letošním roce nabídne nový model YZ65, který je skvělým strojem pro mladé motokrosaře.
Vydáno: 22.02.2018
Yamaha YZ65
Yamaha YZ65 Autor: Yamaha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už pět desetiletí dominuje v motokrosových soutěžích řada vítězných závodních motocyklů YZ společnosti Yamaha. Od chvíle, kdy tato značka zvítězila na prvním motokrosovém mistrovství světa v roce 1973, dosáhly stroje YZ vítězství ve všech hlavních mezinárodních kategoriích. Yamaha odjakživa věřila, že přístup k jízdě v terénu by měli mít jezdci každé věkové kategorie, počínaje předškoláky, a byla jedním z prvních výrobců, který vyvinul speciální motokrosové a volnočasové modely také pro mladé jezdce. Dnes tak nabízí jednu z nejširších řad terénních motocyklů, které jsou určeny pro každého - od úplných začátečníků až po zkušené profesionály.

Stroj YZ65 pro profesionální jízdu

Motocykl YZ65 2018 se zcela novým motorem, podvozkem a s designem inspirovaným modelem YZ450F nabízí mladým jezdcům skvělý krok pro přechod od dětských motocyklů PW50 a TT-R. Model YZ65 pohání nově zkonstruovaný kapalinou chlazený dvoudobý motor s objemem 65 cm3 využívající systém jazýčkového ventilu vyvinutého pro závodění, který zaručuje vynikající okamžitou odezvu plynu v rámci celého výkonového pásma. Další součástí je systém Digital CDI, který zajišťuje přesný zážeh a pomáhá monitorovat otáčky motoru. Šestistupňová převodovka s lehkým řazením umožňuje jezdci dosahovat maximálních výkonů na nejrůznějších tratích.

Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
Yamaha

Aby mohl jezdec YZ65 co nejlépe využít vysoký výkon nového motoru, vyvinuli konstruktéři nový dvojitý kolébkový rám s odnímatelným hliníkovým podsedlovým rámem a lehkou hliníkovou kyvnou vidlicí, která zaručuje snadné, stabilní a agilní ovládání. Podvozek doplňuje přední pneumatika s rozměry 60/100 14" a zadní s rozměry 80/100 12". Model YZ65 se také standardně prodává se sportovními vlnovitými brzdovými kotouči, které jsou lehčí než obvyklé kotouče a nabízejí lepší samočisticí výkon v náročných podmínkách.

Aby bylo možné zajistit opravdu výjimečné ovládání spolu s efektivním tlumením nárazů, je nová YZ65 vybavena kvalitní 36 mm přední vidlicí KYB, která poskytuje stabilitu přední části a umožňuje sebevědomé zatáčení. Tuto závodnickou plně nastavitelnou přední část je možné snadno přizpůsobit různým stavům tratě a jízdním stylům. Hliníková kyvná vidlice a systém zadního odpružení Monocross zajišťují hladkou a stabilní jízdu a jsou zkonstruovány tak, aby jezdci poskytovaly vysokou úroveň pohodlí. Konstrukce odpružení bez přepákování snižuje požadavky na pravidelnou údržbu a systém je navržen tak, aby zabraňoval propružení na doraz na náročných okruzích a jezdec tak měl neustále kontrolu nad strojem.

Profil sedla a panely kapotáže jsou zkonstruovány tak, aby jezdci umožnily při brzdění, zrychlování a zatáčení rychle přesunovat těžiště dopředu a dozadu, a on tak měl naprostou kontrolu jak v sedě, tak vestoje na stupačkách. Čtyřpolohová nastavitelná tapered řídítka modelu YZ65 je možné přizpůsobit tak, aby vyhovovala jezdcům různého vzrůstu a postavy.

Yamaha YZ65
Yamaha YZ65
Článek je zařazen v: Yamaha , motokros , YZ65 2018 , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama