Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Walter Röhrl oslavil stříbrné jubileum. Bavorský mistr světa v rallye pracuje pro Porsche již 25 let.

Společnost Porsche přijala před 25 lety čtyřnásobného vítěze Rallye Monte Carlo a dvojnásobného mistra světa v rallye jako vývojáře a reprezentanta značky.
Vydáno: 01.02.2018
Walter Röhrl
Walter Röhrl Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tím bylo smluvně zakotveno to, co již dávno bylo pro oba partnery srdeční záležitostí. Walter Röhrl se totiž mohl již v roce 1993 ohlížet na pestrou minulost spjatou se značkou Porsche. Jeho prvním vlastním automobilem bylo použité Porsche 356, poté měl ve svém soukromém majetku vždy Porsche 911. V roce 1977 mu jeho soukromý soutěžní vůz 911 urovnal cestu k angažmá továrního jezdce pro značku Fiat. V roce 1981 se Walter Röhrl účastnil s vozem Porsche 924 mistrovství Německa v rallye.

Již během své jedinečné kariéry soutěžního jezdce se Röhrl podílel na vývoji supersportovního vozu Porsche 959 a techniky pohonu všech kol pro Porsche 964. Začátkem roku 1993 s ním byla uzavřena smlouva, na jejímž základě zastával pozice reprezentanta značky a vývojového jezdce, podle Röhrla pod podmínkou, že bude bývalého předsedu představenstva Dr. Wendelina Wiedekinga „vždy pravdivě a bez příkras informovat o nově vyvíjených vozidlech a technice“. Od té doby se podílel na vývoji a nastavení mnoha milníků – od typu 959 přes model Carrera GT až po 918 Hybrid, všech verzí 911 a GT i modelu Porsche Panamera. Tehdejší dohodu dodržuje sedmdesátiletý rodák z Řezna dodnes. Walter Röhrl vždy říká, co si myslí: „U Porsche jsem si osvojil jeden velmi zásadní aspekt. Sportovní vůz nesmí mít na limitu žádné nepředvídatelné chování pro profesionály. V ideálním případě by měl být snadno ovladatelný i pro normální řidiče.“

Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG, dodává: „U Porsche vděčíme Walteru Röhrlovi nejen za jeho jedinečnou 25 letou věrnost v roli reprezentanta a poradce, ale i za výroky, které dávno uzrály v citáty. Líbí se mi například tento: ‚Garáž bez Porsche 911 je jen tmavá díra‘.

Článek je zařazen v: Röhrl , Walter , rallye , Porsche , vývoj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama