Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vystřelený šíp si to rozdal s Octavií RS

Chytit vystřelený šíp. Holou rukou. Z jedoucího auta. V rychlosti téměř 215 kilometrů v hodině. Nemožné? Výzva pro odvážné sportovce a nejrychlejší verzi vozu Škoda Octavia.
Vydáno: 23.08.2018
Škoda Octavia RS versus vystřelený šíp
Škoda Octavia RS versus vystřelený šíp Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výzvu přijali lukostřelkyně Laurence Baldauffová, která reprezentovala Rakousko na olympijských hrách v Riu v roce 2016, Markus Haas, zocelený léty tréninku bojových sportů, a Škoda Octavia Combi RS 245, vyladěná sportovní verze modelu Octavia s výkonem 245 koní.

Aby nakonec šíp, který vystřelí olympionička Laurence, skončil v Markusově sevřené dlani, je potřeba opravdu precizní spolupráce, rychlost, rozhodování a jednání ve zlomku sekundy. Šíp letí rychlostí 215 kilometrů v hodině, tedy 60 metrů za sekundu. Vzdálenost mezi lukem a terčem je 70 metrů. Protože ale šíp opisuje v letu oblouk a neletí stále ve stejné výšce, zkracuje se vzdálenost, po kterou je možné šíp zachytit z otevřeného okénka jedoucího auta, na zhruba 30 metrů. O úspěchu, či neúspěchu tak rozhodují milimetry a setiny sekundy. Laurence musí zachovat klid a vystřelit šíp přesně ve chvíli, kdy kolem ní prolétne rozjeté auto. Markus v tomto autě pak musí využít časového okna o délce asi 0,5 sekundy k chycení 68 centimetrů dlouhého šípu do ruky. Jak to dopadlo? To můžete vidět ve videu.

Vystřelený šíp si to rozdal s Octavií RS
Vystřelený šíp si to rozdal s Octavií RS
Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Octavia RS , lukostřelba , vystřelený šíp , zachycení , Laurence Baldauffová , Markus Haas , rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7