Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vylepšení v segmentu adventure střední třídy. BMW F 850 GS Adventure.

Více než deset let představují modely GS řady F prémiovou nabídku v segmentu cestovních a adventure motocyklů střední třídy. Mezi jejich silné stránky patří cestovní schopnosti, připravenost na dálkové cesty, sportovně dynamické jízdní vlastnosti a terénní kvality.
Vydáno: 20.11.2018
BMW F 850 GS Adventure 2018
BMW F 850 GS Adventure 2018 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V návaznosti na nově vyvinuté BMW F 750 GS a F 850 GS, které byly představeny na podzim 2017, rozšiřuje nabídku v tomto segmentu BMW F 850 GS Adventure. Nový model Adventure, který je postaven na základech dynamicky a terénně orientovaného modelu F 850 GS, spojuje agilitu a cestovní schopnosti, stejně jako lepší terénní vlastnosti a kvalitu na dlouhých cestách. Stejně jako legendární BMW GS Adventure s motorem boxer, nabízí nyní F 850 GS Adventure enduro jezdcům, terénně zaměřeným jezdcům a světoběžníkům společníka střední třídy na průzkum odlehlých koutů planety v sedle motocyklu.

Výkonný a kultivovaný řadový dvouválec

Výkonný dvouválcový řadový motor má objem 853 cm3, výkon 70 kW (95 k) při 8 250 1/min a točivý moment 92 N.m při 6 250 1/min. Vývojáři dosáhli silného a emočně plného zvuku použitím klikového hřídele s čepy přesazenými o 90° a intervalem zapalování 270/450°. Vibrace pohlcují dva vyvažovací hřídele nového motoru. Antihoppingová spojka s nastavitelným chodem páčky nejenže vyžaduje zřetelně nižší fyzickou námahu k ovládání, ale také zvyšuje bezpečnost na silnici snížením točivého momentu motoru v případě prudkého brzdění. Hnací síla je na zadní kolo přenášena prostřednictvím šestistupňové převodovky se sekundárním pohonem, který je nyní umístěn na levé straně.

Režimy jízdy „Road“ a „Rain“ plus

ABS a ASC zaručují spousty jízdních zážitků a vyšší úroveň bezpečnosti. Jako volitelná výbava jsou k dispozici jízdní režimy Pro. Jízdními režimy „Rain“ a „Road“ naplňují nové modely GS individuální požadavky jezdců, zatímco kombinace ABS a automatické kontroly stability ASC zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti. Standardní výbavou je dynamické brzdové světlo. Model F 850 GS Adventure může být vybaven volitelnými prvky, jako například dodatečnými jízdními režimy Pro – „Dynamic“, „Enduro“ a „Enduro Pro“, stejně jako dynamickou kontrolou trakce DTC a systémem ABS Pro.

Nový ocelový prostorový rám samonosné konstrukce

Nový ocelový prostorový rám samonosné konstrukce nového F 850 GS Adventure je vyroben z hlubokotažených svařovaných komponent. V rámu je integrován dvouválcový řadový motor, který funguje také jako podpůrný element a nabízí výhody z hlediska torzní tuhosti a robustnosti. Palivová nádrž byla pro optimální vyvážení a vylepšené těžiště umístěna v klasické poloze mezi sedlem a hlavicí řízení. V případě F 850 GS Adventure pojme 23 litrů a v kombinaci s nízkou spotřebou dovoluje dojezd 550 km a víc.

Ostřejší Advanture design

Nový design motocyklu zdůrazňuje vhodnost F 850 GS Adventure pro cesty kolem světa. Větší větrný štítek, který lze nastavit ve dvou stupních, stejně jako chrániče rukou nabízejí větší ochranu před větrem a špatným počasím. Široké enduro stupačky, nastavitelné páčky řazení a nožní brzdy a kryt motoru a nosič z nerezové oceli uzavírají standardní výbavu. Kromě základní verze je F 850 GS Adventure k dispozici také ve stylových variantách Exclusive a Rallye.

Volitelná výbava a příslušenství

Nové F 850 GS Adventure do prodeje vstupuje s množstvím volitelné výbavy, která je pro kategorii středně velkých motocyklů unikátní. Zmiňme například různé výšky sedel, jako například sedlo pro dva (odpovídá standardnímu sedadlu F 850 GS), držák pro hliníkové kufry a boční panely, nový full LED světlomet a také dodatečný LED světlomet, výbavu Connectivity s 6,5“, plně barevným TFT displejem, či tísňové volání eCall.

Článek je zařazen v: BMW , BMW Motorrad , motocykly , BMW F 850 GS Adventure , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7