Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Výkonný kompakt - BMW M2 Competition

Novým BMW M2 Competition nastavuje BMW M GmbH novou laťku pro segment vysoce výkonných kompaktních sportovních vozů.
Vydáno: 18.04.2018
BMW M2 Competition
BMW M2 Competition Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nosným prvkem u nového BMW M2 Competition je nový motor, který vychází z pohonné jednotky BMW M3 a BMW M4. Zážehový řadový šestiválec s technologií M TwinPower Turbo, přeplňovaný dvojicí turbodmychadel, nabízí výkon 301 kW a maximální točivý moment 550 N.m. Dvojitý výfukový systém s elektronicky ovládanou klapkou poskytuje charakteristický zvuk, zatímco technologie M TwinPower Turbo je zárukou vynikající účinnosti motoru.

BMW M2 Competition zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 s (s převodovkou M DCT, 4,4 s se šestistupňovou manuální převodovkou). Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Vozidlo však může být vybaveno paketem M Driver´s, který posune maximální rychlost na 280 km/h. To je o 10 km/h více než v případě BMW M2 Coupé.

BMW M2 Competition je vybaveno závodními systémy mazání a chlazení, dlouhodobě testovanými na závodních tratích. Na vylepšený systém chlazení poukazují zvětšené ledvinky masky chladiče a nový přední nárazník s většími nasávacími otvory. Konstrukce nových zpětných zrcátek zlepšuje aerodynamiku a jedná se o jeden z charakteristických prvků nového BMW M2 Competition.

Inženýři BMW M upravili s ohledem na vyšší výkon také jízdní vlastnosti BMW M2 Competition. V motorovém prostoru je na první pohled zřejmá vzpěra z uhlíkových kompozitů, která má původ v BMW M3/M4. Tato vzpěra zlepšuje tuhost přední části vozu a zvyšuje přesnost řízení. Přepracované bylo také elektromechanické servořízení, Aktivní M diferenciál a stabilizační systém DSC.

BMW M2 je prvním modelem, který je vybaven přepínači na středové konzole, kterými je možné okamžitě přenastavit charakteristiky a režim motoru, řízení a v případě, že je vůz vybaven převodovkou M DTC, tak i funkce Drivelogic. Mezi standardní výbavu nyní patří červené tlačítko start/stop, adaptivní LED světlomety a přední parkovací systém Park Distance Control.

Článek je zařazen v: BMW , BMW M2 Competition , motorsport , sportovní vůz , výkon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama