Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vůz CUPRA e-Racer pohání devět tisíc baterek do mobilu

CUPRA poprvé podrobila testům závodní elektromobil e-Racer na okruhu v Chorvatsku.
Vydáno: 09.07.2018
CUPRA e-Racer testy na okruhu v Chorvatsku
CUPRA e-Racer testy na okruhu v Chorvatsku Autor: CUPRA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Předmětem jízdních zkoušek byla integrace sady akumulátorů do celkové konstrukce závodního vozu. Dosud byly všechny elektrické, elektronické, akumulátorové, chladicí a poháněcí systémy testovány jednotlivě. První testy integrace všech uvedených prvků a jejich funkcí na závodním okruhu v Záhřebu přinesly týmu CUPRA velmi optimistické výsledky. Vysoké teploty na závodním okruhu během testovacích dnů potvrdily připravenost vozu CUPRA e-Racer na výzvy závodního nasazení. Hodnocení po prvních testech jsou velmi pozitivní.

Data z těchto testů budou využita k další optimalizaci nastavení jednotlivých systémů. Poté se další vývoj zaměří na provozní vlastnosti vozidla.

Sada akumulátorů tohoto závodního cestovního vozu s elektrickým pohonem je složena z 6 072 válcových akumulátorových článků, což je ekvivalentem akumulátorů pro 9 000 mobilních telefonů. Dojezd závodního vozu e-Racer je díky tomu dostatečný pro účast v závodech nově založeného seriálu E-TCR (Electric Touring Car Races).

Článek je zařazen v: Cupra , motorsport , CUPRA e-Racer , testy , závodní vůz , elektromobil , závodní okruh , akumulátory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama