Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volvo XC60 má titul Světové auto roku 2018

Středně velké SUV Volvo XC60 bylo na newyorském autosalonu vyhlášeno jako Světové auto roku 2018.
Vydáno: 30.03.2018
Volvo XC60
Volvo XC60 Autor: VOlvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Již počátkem letošního roku získalo XC60 ocenění Severoamerický užitkový vůz roku. Vítězství v soutěži Světové auto roku dosáhla automobilka Volvo letos vůbec poprvé.

Nové Volvo XC60 je standardně vybaveno systémem City Safety, jehož funkce automatického nouzového brzdění plnou brzdnou silou byla rozšířena o podporu řízení, která zasáhne v případě, kdy nelze samotným brzděním potenciální dopravní nehodě zabránit. Mezi další bezpečnostní systémy patří systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu s podporou řízení, který může předejít kolizi s vozidlem jedoucím v protisměru, nebo alespoň pomůže zmírnit její dopad, a informační systém monitorující mrtvý úhel, který byl také rozšířen o podporu řízení dále snižující riziko srážky při změně jízdního pruhu.

V nabídce motorů pro Volvo XC60 je řada naftových a benzinových agregátů, a také benzinová plug-in hybridní jednotka T8 Twin Engine. S tímto pohonem dokáže XC60 díky výkonu 407 koní zrychlit z 0 na 100 km/h během 5,3 sekundy.

Článek je zařazen v: Volvo Cars , Volvo XC60 , ocenění , Světové auto roku 2018
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama