Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volvo V60 zaparkovalo na příjezdové cestě k rodinnému domu

Automobilka Volvo Cars představila ve Stockholmu své nové kombi V60 poněkud netradičně na příjezdové cestě k rodinnému domu. Chtěla tím demonstrovat, že tento vůz má sloužit především širokým potřebám moderní rodiny.
Vydáno: 22.02.2018
Volvo V60
Volvo V60 Autor: Volvo Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nové Volvo V60 je postaveno na stejné modulární platformě SPA jako modelová řada XC60 a tři modely nejvyšší řady „90". Cílem automobilky je pojetím interiéru, prostorností, pokročilou konektivitou, nejnovějšími systémy na podporu řidiče a dalšími bezpečnostními systémy nastavit nový standard pro segment středně velkých vozů kombi.

Volvo V60 bude i elektrifikované

V souladu s prohlášením automobilky o chystané elektrifikaci nových vozů od roku 2019 bude i V60 dostupné se dvěma plug-in hybridními agregáty - s novým benzinovým plug-in hybridem T6 Twin Engine AWD, přinášejícím kombinovaný výkon 340 koní, a s benzinovou plug-in hybridní jednotkou T8 Twin Engine AWD, která disponuje výkonem 390 koní. Nabídku klasických benzinových motorizací zastupují jednotky T5 a T6. Řidiči, kteří preferují naftové motory, mohou zvolit motorizaci D3 nebo D4.

Volvo V60 - bezpečnost především

Ve vozidle najdeme obsáhlý seznam standardních bezpečnostních funkcí, včetně pokročilých systémů na podporu řidiče známých z modelů řady „90“ a nového XC60. Systém City Safety s technologií automatického brzdění využívá funkci automatického brzdění plnou brzdnou silou a detekční systémy, aby řidiči pomohl předcházet hrozícím kolizím. Systém dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Systém City Safety využívá rovněž funkci automatického brzdění také ke zmírnění následků srážky s protijedoucím vozidlem. Asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, které při jízdě rychlostí do 130 km/h na silnicích s jasným vodorovným značením podporují řidiče prostřednictvím zásahů do řízení, akcelerace a brzdění, se dočkaly vylepšení v podobě funkce upravující výkon při průjezdu zatáčkou. Mimoto je V60 vybaveno také systémem ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a dalšími asistenčními systémy s podporou řízení. Ke zvýšení bezpečnosti posádky uvnitř vozu i lidí pohybujících se kolem něj přispívá na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem a funkcí automatického brzdění. 

Uživatelské rozhraní Sensus automobilky Volvo Cars je plně kompatibilní se systémy Apple CarPlay, Android Auto a sítí 4G, díky čemuž zajišťuje řidiči stálé připojení k internetu. Systém lze ovládat prostřednictvím intuitivního dotykového displeje v provedení tabletu, který umožňuje pracovat s funkcemi palubního systému, navigačního systému, online služeb a zábavních aplikací.

Článek je zařazen v: Volvo , V60 , novinka , kombi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama