Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volvo Cars investuje do společnosti provozující sdílené jízdy pro děti

Automobilka Volvo Cars získala prostřednictvím Volvo Cars Tech Fund podíl v rychle se rozrůstající společnosti Zūm, která se soustředí na zajištění sdílené jízdy pro děti.
Vydáno: 01.03.2019
Volvo - Zūm
Volvo - Zūm Autor: Volvo Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Společnost Zūm, založená v roce 2015 v Kalifornii, provozuje důvěryhodnou síť prověřených řidičů, která rodičům a školám zajišťuje každodenní dojíždění dětí do školy a dopravu na mimoškolní a jiné aktivity. Současně lze v případě potřeby službu využít i pro zajištění péče o dítě před vlastní jízdou a po ní. Jedná se o způsob, jak pomoci zaneprázdněným rodičům zařídit bezpečnou a spolehlivou dopravu pro jejich děti.

Řidiči jsou prověřováni 

Zájemci o pozici řidiče jsou prověřováni na základě přísného třífázového přijímacího procesu. Mimo jiné musejí prokázat, že nemají žádné záznamy o porušení dopravních předpisů, přičemž je požadována také předchozí zkušenost s pečováním o děti. Každý řidič musí projít řidičským testem a několika dalšími kontrolami. Na závěr je každý z řidičů povinen ukázat své vozidlo, které musí projít dvaadvacetibodovou kontrolou bezpečného stavu.

Trasy jízd se efektivně plánují 

Společnost Zūm využívá pokročilé algoritmy pro plánování tras a strojové učení, díky čemuž je možné řidičům naplánovat co nejefektivnější trasy. Rodiče i školy mají k dispozici aplikaci pro mobilní zařízení a online rozhraní, kde mohou v reálném čase sledovat pohyb převážených dětí.

V současné době pracují pro společnost Zūm tisíce certifikovaných řidičů, kteří působí v oblasti Sanfranciského zálivu, v Los Angeles a dalších městských částech Kalifornie, kde společně obsluhují 80 % populace tohoto státu. Investice společnosti Volvo Cars představují součást aktuálního procesu financování, kdy společnost Zūm shromažďuje finanční prostředky pro rozšíření svého podnikání do dalších států USA a pokračování v rozvoji své technologie.

Článek je zařazen v: Volvo , Volvo Cars , Volvo Cars Tech Fund , Zūm , sdílená jízda , sdílené jízdy pro děti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama