Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volně ložené věci otevřou střešní box jako konzervu

Lyžařská sezona vrcholí a lidé běžně převážejí vybavení na sjezdovku v boxu na střeše svého vozidla. Často si však neuvědomí, že pro převoz věcí v boxu platí jiná pravidla, než pro klasický zavazadlový prostor. Podle crash testu Allianz centra pro technologie (AZT) se totiž schránka na střeše může stát velmi nebezpečnou zbraní. A to i při rychlosti pouhých 50 km/h.
Vydáno: 21.02.2018
Střešní box crash test
Střešní box crash test
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

U střešního boxu jde v první řadě o jeho správné připevnění na střechu vozidla, podle expertů Allianz pojišťovny však stojí za fatálními následky nehod i špatné zajištění věcí naložených v boxu. Většina motoristů ani netuší, které věci a jak se v něm přepravovat smí a které ne. Základním pravidlem by mělo být, že na střechu auta nepatří nic, co uvnitř boxu nelze bezpečně zajistit popruhy. A Samozřejmě tam nepatří ani nějaký moc těžký náklad.

AZT při crash testu simulovalo nejpravděpodobnější scénář nehody, který by motoristy cestou na hory mohl potkat. Box naložili typickou výbavou – nezajištěnými lyžemi, hůlkami, lyžáky a lahvemi s pitím. Celková hmotnost 34 kg byla dokonce o 16 kg nižší, než je maximálních 50 kg doporučených výrobcem boxu. A i to při rychlosti 50 km/h stačí, aby se box stal při dopravní nehodě smrtícím nástrojem.

Crash test střešního boxu
Crash test střešního boxu
Článek je zařazen v: Střešní box , lyže , přeprava nákladu , Allianz centrum pro technologie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama