Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen zveřejnil řebříček nejprodávanějších modelů své značky. Premiantem v roce 2017 je opět Golf s téměř jedním milionem dodaných vozů.

Volkswagen Golf, nabízený ve třech karosářských variantách hatchback, Variant a Sportsvan, se již více než čtyři desetiletí těší velké oblibě zákazníků. Z montážních linek dosud sjelo více než 34 milionů exemplářů sedmi generací, z toho téměř jeden milion v roce 2017.
Vydáno: 15.01.2018
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jako hatchback je mimořádně žádaný a s náskokem dominuje svému segmentu v Německu a Evropě. Rovněž Tiguan přesvědčil v loňském roce velký počet zákazníků a se 730 000 dodanými vozy na celém světě zaznamenal pozoruhodný meziroční nárůst o 40 procent. Německo přitom bylo po Číně druhým největším jednotlivým trhem pro tento model. Na domácím trhu je Tiguan lídrem segmentu s velkým náskokem a také v Evropě patří mezi nejprodávanější SUV. K tomuto úspěchu přispěl nový Tiguan Allspace. Pětimístné nebo sedmimístné SUV s vnější délkou 4 701 mm (plus 215 mm v porovnání s modelem Tiguan) vyplnilo na trhu mezeru mezi modelem Tiguan a SUV vyšší třídy Touareg.

V roce 2017 bylo zákazníkům na celém světě předáno 150 000 vozidel Touran. Tento model je mimořádně žádaný v Evropě, kde patří mezi oblíbené modely segmentu MPV. Největším jednotlivým trhem moderního kompaktního MPV s rozsáhlou výbavou asistenčními systémy a až sedmimístným interiérem je Německo, kde je Touran již mnoho let s velkým náskokem bestsellerem ve svém segmentu.

Článek je zařazen v: Volkswagen , prodeje , modely , golf , Touran , Tiguan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama