Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen Touran slaví narozeniny

Před 15 lety, v březnu 2003, uvedl Volkswagen na trh první generaci modelu Touran. Od té doby se pro toto kompaktní pětimístné nebo sedmimístné MPV rozhodlo 2,3 milionu zákazníků.
Vydáno: 04.04.2018
Volkswagen Touran
Volkswagen Touran Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Touran je v současnosti vyráběn již ve třetí generaci a zákazníky přesvědčuje svou variabilitou, rodinným charakterem a inovativními prvky výbavy, především v oblastech informačních, zábavních a asistenčních systémů. Po uvedení na trh v roce 2003 následoval v listopadu 2006 rozsáhlý facelift včetně prvního asistenčního systému s funkcí částečně automatizovaného řízení při parkování („Park Assist“). V roce 2010 měl již Touran na svém kontě 1,13 milionu prodaných vozů. Volkswagen tehdy přizpůsobil jeho vzhled novému designu značky a modernizoval techniku.

V únoru 2015 se ve světové premiéře představila nově vyvinutá generace modelu Touran, která byla o 130 mm delší a až o 62 kilogramů lehčí než předchůdce. V tu dobu měla modelová řada Touran za sebou již 1,9 milionu prodaných vozů. A poprvé také tvořila základ tohoto modelu nová modulární platforma MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč. Do výbavy byla zařazena dlouhá řada progresivních asistenčních systémů a nové úrovně dosáhla také konektivita. Na přání dodávaný systém „Car-Net Cam-Connect“ umožňuje rodičům sledovat na displeji informačního a zábavního systému prostřednictvím kamery, zda je vše na sedadlech vzadu v pořádku. Dalším prvkem výbavy na přání je elektronické zesilování hlasu. Mikrofonem snímanou řeč slyší cestující v zesílené podobě z reproduktorů. Tím je zajištěno snadné dorozumívání mezi cestujícími ve třech řadách sedadel.

Volkswagen Touran
Volkswagen Touran
Foto: Volkswagen

Aktuální generace kromě toho boduje také zavazadlovýmh prostorem o objemu až 834 litrů s pěti obsazenými sedadly, úchyty ISOFIX pro připevnění dětských sedaček na zadní sedadla a třízónovou automatickou klimatizací („Climatronic“; sériová výbava ve výbavové linii Highline).

Článek je zařazen v: Volkswagen , Volkswagen Touran , výročí , 15 let
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama