Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen T-Roc R bude mít výstavní premiéru v Ženevě

Volkswagen představí na autosalonu v Ženevě model T-Roc R, novou vrcholnou verzi crossoveru, který byl uveden na trh v roce 2017. Studie blízká sériové výrobě představuje vysokovýkonnou variantu tohoto kompaktního modelu.
Vydáno: 15.02.2019
Volkswagen T-Roc R studie
Volkswagen T-Roc R studie Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen rozšířil na konci roku 2017 svou nabídku o model T-Roc, nový kompaktní crossover. Tento vůz kombinuje robustnější vzhled SUV s dynamikou kompaktního hatchbacku. Od uvedení na trh v listopadu 2017 bylo na celém světě prodáno 200 000 vozů modelové řady T-Roc. Nyní bude tento crossover doplněn o sportovní variantu, která má za cíl oslovit individualisty, požadující elegantní vzhled i jízdní výkony.

Nový model T-Roc R vyvinula společnost Volkswagen R, která jej také podrobila důkladným testům, mimo jiné i na legendárním Nürburgringu. Na vývoji vozidla se podíleli zkušení jezdci, jako je mistr světa ve WRX Petter Solberg nebo tovární jezdec Volkswagenu Benjamin Leuchter.

Volkswagen R je stoprocentní, samostatná dceřiná firma společnosti Volkswagen AG. Písmeno R, použité poprvé u modelu Golf R32, znamená „Racing“ a vyjadřuje těsné spojení s motoristickým sportem.

Článek je zařazen v: Volkswagen , Volkswagen T-Roc , Volkswagen T-Roc R , autosalón , Ženeva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama