Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen T-Roc bude bez střechy

Vedení automobilky Volkswagen rozhodlo, že na trh bude uvedeno první otevřené SUV. Nový kabriolet vznikne na základě modelu T-Roc.
Vydáno: 02.03.2018
Volkswagen T-Roc cabrio
Volkswagen T-Roc cabrio Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový model bude vyráběn od prvního pololetí 2020 v Osnabrücku. Dozorčí rada koncernu Volkswagen schválila nezbytné investice do výrobního závodu přesahující 80 milionů eur. Společnost tímto rozhodnutím navazuje na úspěšnou historii kabrioletů, vyráběných v Osnabrücku, a především potvrdila zachování pracovních míst. Investicí do výroby nového kabrioletu dojde v Osnabrücku k rozsáhlé modernizaci výrobních technologií, montáže a logistiky. Po zahájení výroby se počítá s objemem výroby až 20 000 vozidel za rok.

SUV se dobře prodává

Automobily kategorie SUV v současnosti zásadním způsobem přispívají k růstu největší značky koncernu. Tiguan byl v roce 2017 se 720 000 dodanými vozy jedním z deseti nejprodávanějších vozidel na světě a patří mezi trojici nejúspěšnějších SUV. Volkswagen hodlá do roku 2020 rozšířit svou globální nabídku SUV na 20 modelů. Přibližně 40 procent prodaných vozů Volkswagen má pak připadat na SUV.

Automobilka uvede s novým kabrioletem na základě modelu T-Roc otevřenou karosářskou variantu do segmentu kompaktních SUV, který v současnosti dosahuje mimořádně silného růstu. T-Roc byl ve své původní variantě úspěšně uveden na evropský trh koncem roku 2017. Dosud si zákazníci objednali více než 40 000 vozidel.

V současnosti vyjíždějí z bran závodu v Osnabrücku modely Tiguan a Porsche Cayman. Závod v Osnabrücku v současnosti také zajišťuje lakování karoserií pro část vyráběných vozidel Škoda Fabia.

Článek je zařazen v: Volkswagen , SUV , Volkswagen T-Roc , T-Roc kabriolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama