Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen rozšíří nabídku SUV o T-Cross

Nový T-Cross rozšíří nabídku SUV značky Volkswagen pod modelem T-Roc. Jako studie vzbudil pozornost již v roce 2016 na autosalonu v Ženevě a nyní se blíží okamžik zahájení výroby jeho sériové verze.
Vydáno: 10.07.2018
Volkswagen T-Cross
Volkswagen T-Cross Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S modelem T-Cross rozšíří Volkswagen nabídku v segmentu SUV o malý automobil. „I am more than one thing“ – tak zní motto pro uvedení modelu T-Cross na trh. „More“ je přitom nutné chápat doslovně, protože T-Cross skutečně nabídne zákazníkům více, než je v této třídě běžné. „More“ se však nemá týkat ceny, protože T-Cross by neměl stát více, než je v tomto segmentu obvyklé. Světová premiéra nového modelu T-Cross se uskuteční na podzim. Volkswagen zkracuje čekání odhalením prvního pohledu na budoucí SUV ve třídě malých vozů.

T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg – to je pět formátů SUV, které značka Volkswagen nabízí v Evropě. Nový T-Cross ale rozšíří nabídku SUV také v Číně a Jižní Americe. Volkswagen s vnější délkou 4 107 milimetrů má výhradně pohon předních kol a je kompatibilní s velkoměstem, kde je připraven na všechna dobrodružství v městské džungli i za jejími hranicemi.

Prostornost interiéru je výsledkem použití modulární platformy MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč. Například zadní sedadla jsou podélně nastavitelná, což umožňuje zvětšit prostor pro nohy, nebo pro zavazadla. T-Cross bude uveden na trh jako vozidlo nabízející vysokou úroveň pasivní bezpečnosti a širokou nabídkou asistenčních systémů. Sériová výbava bude zahrnovat například asistenční funkce „Front Assist“ (systém pro detekci překážek před vozem) a „Lane Assist“ (asistent pro jízdu v jízdním pruhu).

Článek je zařazen v: Volkswagen , T-Cross , T-Roc , SUV , modelová řada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7