Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen Polo a Golf s pohonem na CNG dostanou "Modrý bonus"

Volkswagen nabídne zákazníkům akci Modrý bonus na modely s pohonem na stlačený zemní plyn. Zvýhodněná nabídka se vztahuje na modely Polo TGI, Golf TGI a Golf Variant TGI.
Vydáno: 27.02.2018
Volkswagen Polo TGI
Volkswagen Polo TGI Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Modrý bonus může ušetřit zákazníkům až 70 000 Kč z pořizovací ceny vozu. Přeplňované motory TGI mají stejnou dynamiku, jako ty na „klasické“ palivo a zároveň díky příznivé spotřebě paliva a nižším emisím snižují provozní náklady a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

„S Modrým bonusem nyní nabízíme českým zákazníkům příležitost k pořízení našich modelů na CNG za výhodných podmínek. Díky neustále rozšiřované síti plnicích stanic lze výhody našich vozů na CNG využívat po celé České republice i při cestování v zahraničí,“ říká Jiří Jantač, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Do akce Modrý bonus byly zařazeny modely Polo TGI, Golf TGI a Golf TGI Variant. Polo na CNG lze nyní pořídit se zvýhodněním 20 000 Kč. Pro modely Golf a Golf Variant s motorem TGI platí cenové zvýhodnění 70 000 Kč. Zákazníci ušetří nejen na pořizovací ceně, ale také na provozních nákladech. V porovnání s konvenčními palivy – benzinem a naftou – jsou provozní náklady zhruba o 30 až 50 % nižší. Úspory vyplývají nejen z nižší spotřeby paliva díky vyšší účinnosti motoru spalujícího CNG, ale také z nižší spotřební daně a tím nižší koncové ceny paliva a nulové silniční daně. S vozem Volkswagen Polo TGI tak ujetý kilometr vyjde v průměru na 1,20 Kč.

Nově konstruované palivové nádrže na zemní plyn jsou bezpečně uloženy v zadní části vozu
Nově konstruované palivové nádrže na zemní plyn jsou bezpečně uloženy v zadní části vozu
Volkswagen

Zemní plyn je v současnosti čistějším palivem pro spalovací motory. Vozy na CNG patří díky tomu mezi ekologičtější automobily, a to jak z hlediska produkce oxidů dusíku a oxidu uhličitého, tak pevných částic. Motory TGI disponují přeplňováním turbodmychadlem a dvěma palivovými soustavami. Kromě CNG jsou schopny spalovat také benzin, takže majitelé modelů na CNG mají jistotu bezproblémového provozu i v oblastech s horší dostupností plnicích stanic CNG. Tlakové nádrže na CNG jsou mimořádně odolné a jejich uložení v dobře chráněné zóně je zárukou nejvyšší úrovně bezpečnosti. V neposlední řadě patří k výhodám CNG nižší usazování karbonových částic, které běžně vznikají při spalování fosilních paliv, odolnost vůči detonačnímu spalování a plynulejší běh motoru (díky vysokému oktanovému číslu 130), nižší hlučnost motoru a také bezpečnost. Stlačený zemní plyn má na rozdíl od LPG nižší hustotu než vzduch, takže při nepravděpodobném případě jeho úniku se volně rozptýlí do atmosféry a nehrozí ani kontaminace půdy či spodních vod.

Článek je zařazen v: Volkswagen , CNG , výhody , nabídka , Polo TGI , Golf TGI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama