Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen chce do roku 2025 vyrábět až dvacítku elektromobilů. Do Ženevy přiveze studii I.D. VIZZION.

Volkswagen studií I.D. VIZZION naznačuje budoucnost individuální mobility. Elektrický pohon má zaručit čistý provoz a funkce automatizované jízdy zvýší úroveň bezpečnosti a komfortu.
Vydáno: 19.02.2018
Volkswagen I.D. VIZZION
Volkswagen I.D. VIZZION Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Inovativní koncept zároveň na mezinárodním autosalonu v Ženevě ukáže, jak elegantní i emocionální může být design vozidla budoucnosti. Interiér studie I.D. VIZZION bez volantu a viditelných ovládacích prvků vytváří zcela novou atmosféru pro cestování automobilem a život na cestách.

Po představení prvních elektromobilů nové modelové řady I.D. vystaví nyní značka Volkswagen poprvé koncept automobilu pro autonomní jízdu. Volkswagen v současnosti urychluje vývoj moderních vozidel ve všech oblastech. Cílem je používat inovativní techniku pro výrobu automobilů, které budou čistší, bezpečnější a mnohem praktičtější a komfortnější. Tento druh automobilu budou moci navíc používat i skupiny zákazníků, kteří v současnosti nemohou řídit, např. kvůli svému věku nebo zdravotním indispozicím.

Volkswagen I.D. VIZZION
Volkswagen I.D. VIZZION
Volkswagen

Nový koncepční vůz I.D. VIZZION je čtvrtým členem rodiny modelů Volkswagen I.D. Inženýři v interiéru studie I.D. VIZZION systematicky využili potenciál autonomní jízdy. „Digitální řidič“ s mnoha asistenčními systémy přebírá ovládání vozidla, postrádajícího volant i jakékoli viditelné ovládací prvky. Pro „řidiče“ i cestující to znamená novou dimenzi jízdy. Koncepční vůz jezdí a řídí v silničním provozu autonomně. Cestujícím tak umožňuje trávit čas během jízdy podle svých představ. Virtuální hostitel, s nímž cestující komunikují prostřednictvím systému ovládání hlasem i gesty, zná osobní preference pasažérů – díky kompletní integraci do „digitálního ekosystému“ – a individuálně se každému z nich přizpůsobuje.

Systémový výkon studie I.D. VIZZION o délce 5,11 m je 225 kW. Nejvyšší rychlost je 180 km/h a lithium-iontové akumulátory s kapacitou 111 kWh umožňují dojezd až 665 kilometrů s využíváním rekuperace kinetické energie při brzdění. Dva elektromotory s inteligentním řízením spolupracují s nejvyšší efektivitou a pohánějí všechna čtyři kola sedanu.

Volkswagen plánuje do roku 2025 představení více než 20 elektricky poháněných modelů. V roce 2020 bude na trh uveden I.D. jako elektromobil kompaktní třídy. V rychlém sledu bude následovat nové elektrické SUV – I.D. CROZZ a I.D. BUZZ jako velkoprostorový vůz.

Článek je zařazen v: Volkswagen , autosalón , Ženeva , 2018 , koncept , I.D. VIZZION
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama