Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

VIDEO: Lamborghini smetlo rekord Nürburgringu. Možná

Okruh Nürburgring je takovým prubířským kamenem pro všechny supersporty světa. Všechna ta báječná auta se tu snaží zajet nejrychlejší kolo ze všech a nově se to povedlo Lamborghini Huracán Performante.
Vydáno: 04.03.2017
Lamborghini Huracán už není jen stylovka, ale také okruhová střela.
Lamborghini Huracán už není jen stylovka, ale také okruhová střela. Autor: Lamborghini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle nikdo nečekal. Až doposud bylo králem legendárního okruhu Porsche 918 Spyder, které zde zajelo čas 6 minut a 57 sekund. Stuttgartský hybrid nastavil laťku opravdu vysoko a ačkoliv se ji snažilo překonat velké množství silničních speciálů, žádný neuspěl. Nikdo ale nevěděl, že drápky si na rekord brousí Lamborghini, které v tichosti vyvíjí něco, co tento čas strčí do přihrádky před spolujezdcem a ještě u toho bude skvěle vypadat.

To něco se jmenuje Huracán Performante a na okruh ho automobilka vyslala ještě zamaskované fólií. Jeho premiéra a slavnostní odhalení se totiž odehraje až za pár dní na autosalonu v Ženevě. A to je právě zádrhel. Nikdo to auto neviděl, nikdo nezná jeho specifikaci a všechny zaráží ten neuvěřitelný čas, se kterým projelo cílovou pásku. Časomíra se zastavila na hodnotě 6:52,01, což znamená, že Huracán je o 5 sekund rychlejší než Porsche. A to je opravdu hodně. Je pravda, že se mluví o tom, že Lamborghibi pro nový Huracán vyvíjelo speciální aerodynamický kit, který mohl k dobrému času jistě přispět. Je také pravda, že Marco Mapelli, jezdec, který rekordní čas zajel, je jedním z nejlepších testovacích jezdců Lamborghini.

 

Je to celé pravda?

Jenomže je to celé takové zvláštní. To měřené kolo jelo Lamborghini s takovou jistotou a klidem, že se až divíme. Ani jednou se jezdec nedostal na hranu a ani jednou to nevypadalo, že má s autem nějakou práci. A to je při rychlostech, kterých s autem dosahoval, přinejmenším zvláštní. Podobný názor má i youtuber, který si říká Misha Charoudin.

Ten si dal tu práci, že podrobně prozkoumal videa, která zachycují jak Porsche 918 Spyder, tak Lamborghini Huracán Performante. Sám říká, že šel sekundu po sekundě a přišel na několik nesrovnalostí. V případě Lamborghini totiž nesedí třeba takové detaily jako denní světlo v jednotlivých záběrech. Také si všiml, že v jeden moment se na digitálním tachometru Lamborgini tak nějak zbláznila čísla. To když v sekundě rychlost přeskočila o zhruba 30 km/h.

V neposlední řadě je pak potřeba zmínit, že během této zimy prošla trať okruhu velkými změnami. Přibylo několik bezpečnostních zón, díky kterým není potřeba před zatáčkou tolik brzdit, ale můžete se nechat rychlostí vytáhnout i mírně mimo trať. Ta je tak díky tomu mnohem rychlejší. Takovou výhodu Porsche s 918 Spyder nemělo.

Nebudeme vynášet nějaké soudy. Lamborghini jistě brzy ukáže další detaily celé jízdy. Zajímá nás ale váš názor. Má Lamborghini zapotřebí falšovat takový údaj, jakým je rekord na Nürburgringu? Riskuje tím totiž opravdu hodně. Jen dodáme, že v případě videa, které rekordní čas zpochybňuje, můžete přeskočit až na čas 3:24, kde začíná jeho důkladný rozbor.

Článek je zařazen v: rekord , Lamborghini , Nürburgring , rekordní jízda , Porsche 918 Spyder , Lamborghini Huracán Performante
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama