Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ve Vrchlabí vyrobili dvoumiliontou dvojspojkovou převodovku DQ 200. Denně se jich zde vyrobí 2 200.

Škoda Auto vyrobila ve svém závodě ve Vrchlabí od zahájení výroby v září roku 2012 dvoumiliontou dvojspojkovou převodovku DQ 200 (DSG). Převodovka DQ 200 se používá v mnoha modelech značky Škoda i v dalších vozech koncernu Volkswagen.
Vydáno: 31.01.2018
Škoda výroba DQ 200
Škoda výroba DQ 200 Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V současné době vyrábí závod ve Vrchlabí 2 200 převodovek denně. Dvojspojková převodovka DQ 200 je v rámci celého automobilového průmyslu považována za jednu z nejmodernějších převodovek svého druhu. Přeřadí převodový stupeň se špičkovým komfortem během několika milisekund.

Závod ve Vrchlabí patří mezi nejmodernější výrobní závody v koncernu Volkswagen a se svými zhruba 1 000 zaměstnanci je také jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů ve východočeském regionu. Ve výrobě sází na moderní technologie, jako jsou například kooperující roboti. Ty zaměstnance podporují při vkládání řadicího pístu, jedné z nejcitlivějších činností ve výrobě převodovek. Takzvaný manipulační robot naproti tomu zásobuje desítky strojů díly a prázdné obaly přepravuje zpět do skladu. Najdeme zde ale také automaticky řízené logistické vozidlo a vysoce moderní IT systém „Transparentní továrna“. Ten byl po tříleté přípravné fázi úspěšně implementován v listopadu minulého roku.

Vrchlabský závod je součástí výrobní sítě automobilky Škoda již více než 70 let. Jeho transformace z výroby vozidel na výrobu komponentů proběhla v roce 2012. Během 18 měsíců byla vybudována nová výrobní hala a stávající haly byly modernizovány. Za rychlou přípravu výroby převodovek DQ 200 a dynamický rozvoj byl závod ve Vrchlabí v roce 2015 zvolen „Továrnou roku“. Tato cena patří mezi nejprestižnější ocenění v rámci evropského zpracovatelského průmyslu.

V uplynulých pěti letech investovala společnost Škoda Auto spolu s koncernem Volkswagen do výroby převodovek DQ 200 zhruba 250 milionů eur - do přestavby výrobních hal, do technického zařízení, do tréninkového centra výroby převodovek a do oblasti logistiky.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Vrchlabí , výroba , převodovka , DQ 200
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama