Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Valeo sází na 48V elektrický systém a představilo budoucnost elektrické mobility ve městě

Společnost Valeo představila nový prototyp elektromobilu vybavený nízkonapěťovým (48V) systémem. Pro země a hlavní města, která se čím dál víc snaží redukovat emise CO2, nabízí toto řešení zcela nový úhel pohledu na budoucí podobu městské mobility.
Vydáno: 22.01.2018
Valeo elektromobil 48 V
Valeo elektromobil 48 V Autor: Valeo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Malý dvoumístný elektrický prototyp, který je možné dobíjet na jakékoli stanici, jede rychlostí až 100 km/h a na jedno dobití ujede až 100 km. Je ideální prostředek pro krátké cesty a nízké rychlosti typické pro městský provoz. Elektrický vůz s 48V palubní sítí je také levnější (až o 20 %) než elektromobily s vysokým napětím, a to hlavně proto, že se obejde bez některých součástí a systémů, jež kvůli bezpečnosti musejí mít systémy s vysokým napětím. Díky tomu se může elektromobil s nízkonapěťovou sítí 48 V prodávat za cenu do 9 000 dolarů (cca 7 500 eur, což je v přepočtu asi 188 000 Kč). Díky tomu, že je tento elektromobil cenově dostupný, mohlo by toto inovativní řešení poskytnout další impuls k elektrifikační revoluci.

Toto nové řešení elektrického pohonu se 48 V vyvinulo Valeo díky svým znalostem a zkušenostem se 48V technologiemi určenými pro hybridní aplikace. Nový prototyp znamená pro Valeo také jakýsi bod zlomu, protože kromě baterie je to vůbec první vůz poháněný pouze vlastními komponenty. Až doposud totiž Valeo navrhovalo všechny komponenty potřebné pro pohon a hnací ústrojí, nikdy předtím ale nezkonstruovalo samotný motor. Prototyp malého vozidla se 48V elektrickou sítí byl vyvinutý ve spolupráci s Shanghai Jiao Tong University.

Článek je zařazen v: Valeo , prototyp , elektromobil , 48V technologie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama