Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V Německu zakázali Uber. Měli by to udělat i u nás?

Alternativní taxislužbu Uber, zprostředkovávanou přes mobilní telefony, zakázal soud ve Frankfurtu nad Mohanem. V celém Německu musí přestat fungovat, jinak za každou jízdu dostane firma pokutu skoro sedm milionů korun.
Vydáno: 03.09.2014
Taxislužba Uber
Taxislužba Uber Autor: Uber
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Předběžné opatření vydané soudem pro celé Německo chce ale Uber napadnout a hodlá se bránit jak před německými soudy, tak i před soudy EU. Americká společnost chtěla přitom ještě letos rozšířit řadu měst v Německu, kde Uber provozuje, o mnoho z nich – namátkou třeba Kolín nad Rýnem, Stuttgart či Bonn.

Co je to Uber?

Uber je vlastně jen aplikace. Pomocí ní si zákazník zvolí místo cíle a řidiči v okolí zapojení do Uberu musí zareagovat. Aplikace zároveň slouží jako mapa, taxametr i platební nástroj. Cestující zaplatí přes aplikaci, kde si strhnou 20 % a zbytek jde řidiči. Uber je tak velkým trnem v oku oficiálním taxislužbám, které proti němu bojují. Vyhráli už v Hamburku a Berlíně, kde byl zakázán před několika týdny, protože řidiči jezdící pro Uber neměli povolení pro přepravu osob. V Paříži se navíc nelíbil systém účtování plateb a nařídili ho změnit. Do té doby mají ve francouzské metropoli také utrum.

V Čechách funguje jen v Praze

Zatím jen v Praze se můžeme setkat s touto službou. Uber vypsal výběrové řízení na řidiče vozů, kteří musí mít jak povolení pro přepravu osob, tak i černý sedan, městské auto, crossover SUV, do něhož se pohodlně vejdou čtyři pasažéři, nebo plnohodnotné SUV, do něhož se pohodlně vejde nejméně šest pasažérů.

Myslíte si, že by Uber měli zakázat i u nás? Že to je nekalá konkurence pro taxikáře?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama