Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V Německu chtějí omezit rychlost na 80 km/h

Německo možná čekají ty nejdivočejší automobilové roky v historii. Nejenže byly zavedeny dálniční poplatky, že se možná sníží maximální rychlost na dálnicích, ale také mimo město. A to dost radikálně – na 80 km/h!
Vydáno: 28.01.2015
Rychlé auto
Rychlé auto Autor: Need for Speed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatím to není definitivní, ale Spolková rada pro bezpečnost silničního provozu už uvažuje, že by zavedla ve všech zemích Německa maximální rychlost na mimoměstských silnicích ne širších než šest metrů maximální rychlost 80 km/h.

Tyto úzké silnice bez zpevněných okrajů nejsou podle této organizace na rychlost 100 km/h, jakou se dnes může v Německu jezdit, stavěné. Omezená rychlost by mohla také platit všude tam, kde silnici lemují stromy, protože ty jsou podle nich největším nebezpečím pro řidiče. Nárazy do stromu tvoří pětinu smrtelných nehod. Na německých mimoměstských silnících pak celkem v roce 2013 zemřelo při nehodách 1934 osob a podle předběžných statistik v roce 2014 ještě více.

Souhlasíte s takovým nařízením? Myslíte, že by se měla snížit rychlost třeba i u nás?

Německá dálnice

Německo schválilo dálniční poplatky

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama