Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V dubnu odstartuje Octavia Cup

Český pohárový seriál Octavia Cup se připravuje na start sezony 2018. V současné době se dokončují technické úpravy na flotile vozů, které budou předány majitelům na konci března.
Vydáno: 14.03.2018
Octavia Cup
Octavia Cup Autor: Octavia Cup
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Předběžná startovní listina čítá v tuto chvíli 18 jezdců. Mezi zhruba polovinou českých jezdců se objeví také známý závodník Michal Matějovský. Ve startovním poli nebudou chybět ani závodníci z Polska, Německa, Rakouska, Slovenska nebo Litvy.

„Nebyla to jednoduchá vyjednávání, ale nakonec se nám podařilo obsadit prakticky všechna dostupná auta. Mám velkou radost, že pole bude nabité, ale zároveň nás mrzí, že více jak měsíc před zahájením sezony již musíme odmítat další jezdce, kteří projeví zájem o celou sezonu. Můžu prozradit, že se do Octavia cupu vrací Michal Petrů a Jakub Klobása, zároveň je mi ctí přivítat dva nováčky Geralda Heigise a Jaroslava Nováka," říká manažer Octavia cupu a úspěšný automobilový závodník Petr Fulín.

Přelom března a dubna se ponese ve znamení předávek vozů závodníkům. 6. dubna pak proběhne celodenní oficiální testování nové techniky na okruhu v Mostě. „Mezi přihlášenými jezdci jsou jak ostřílení závodníci, tak jezdci, kteří sice nemají známá jména, ale v rámci prezentačních jízd překvapili rychlostí a je tedy jen otázkou času, kdy si na jejich jména motoristická veřejnost bude muset zvyknout,“ konstatuje Fulín. „Potěšující novinkou je jistě také žena v poli. Tereza Zajíčková má před sebou první závodní sezonu, a protože ji mám na starost v rámci své FULLINRACE Academy, jsem zvědavý, jak jí to mezi tolika auty na roštu půjde,“ dodal.

První prototypy přestavěného technického konceptu se v Mostě testovaly už na podzim. Zimní měsíce se pak nesly v duchu přestavby zbytku flotily na nový koncept realizovaný pod taktovkou Andrease Lautnera z renomované německé společnosti LMS Engineering. Promotér klade důraz kromě spolehlivosti techniky také na to, aby byla všechna auta naprosto totožná. Technické komplikace z loňské sezony, by se neměly opakovat. „Věřím tomu. Dokonce jsem se rozhodl nasadit do startovního pole svého syna Petra, protože v našem středoevropském regionu nevidím šampionát s lepším poměrem cena - výkon,“ říká přesvědčeně Petr Fulín.

Prvního závodního víkendu se Octavia Cup dočká na konci dubna na domovském okruhu v Mostě, kde proběhne také česká premiéra mezinárodního šampionátu ADAC GT Masters. Současně se v Mostě předvedou dále také série ADAC TCR a GT4 Central European Cup.

Článek je zařazen v: Octavia Cup , Petr Fulín , autodrom Most
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama