Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V Alpách se objevila obrovská kresba Land Roveru

Obrovský 250 metrů široký obrazec modelu Defender se objevil ve sněhu ve výšce 2 700 m ve Francouzských Alpách. Tato unikátní kresba odstartovala 70. výročí oslav značky Land Rover.
Vydáno: 12.04.2018
Kresba Land Roveru v Alpách

Tento obraz je poctou okamžiku, kdy technický ředitel společnosti Rover Maurice Wilks poprvé nakreslil tvar původního Land Roveru do písku v zálivu Red Wharf a navrhnul tento model svému bratrovi Spencerovi, generálnímu řediteli společnosti Rover. První návrh nesl název „Land Rover“ a jde o nynější model Defender.

Značka Land Rover vyhlásila Světový den Land Roveru, který připadá na 30. dubna 2018. Tedy 70 let od debutu prvního vozu v roce 1948 na autosalonu v Amsterdamu.

„Land Rover je ikonická značka po celém světě a obrys Defenderu je okamžitě rozpoznatelný. Výročí 70 let je vskutku výjimečné a rádi bychom jej slavili celý tento rok v duchu našeho hesla „Above and Beyond“ a vyjádřili poctu všem lidem, kteří stojí za nejoblíbenějšími SUV na světě,“ řekl Dr. Ralf Speth, CEO Jaguar Land Rover.

Umělec Simon Beck, který vytváří zajímavá díla ze sněhu a specializuje se na vytváření geometrických obrysů jednoduše chůzí, čelil velmi drsným podmínkám s teplotami pod bodem mrazu, aby vytvořil obrys Defenderu ve výšce 2 700 metrů v La Plagne ve Francouzských Alpách. Simon Beck celkově ušel 20 894 kroků a 16,5 km přes Francouzské Alpy.

Kresba Land Rover
Kresba Land Rover
Reklama
Článek je zařazen v: Land Rover, Land Rover Defender, 70 let, výročí, kresba, Alpy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama