Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

V Alpách se objevila obrovská kresba Land Roveru

Obrovský 250 metrů široký obrazec modelu Defender se objevil ve sněhu ve výšce 2 700 m ve Francouzských Alpách. Tato unikátní kresba odstartovala 70. výročí oslav značky Land Rover.
Vydáno: 12.04.2018
Kresba Land Roveru v Alpách
Kresba Land Roveru v Alpách Autor: Land Rover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento obraz je poctou okamžiku, kdy technický ředitel společnosti Rover Maurice Wilks poprvé nakreslil tvar původního Land Roveru do písku v zálivu Red Wharf a navrhnul tento model svému bratrovi Spencerovi, generálnímu řediteli společnosti Rover. První návrh nesl název „Land Rover“ a jde o nynější model Defender.

Značka Land Rover vyhlásila Světový den Land Roveru, který připadá na 30. dubna 2018. Tedy 70 let od debutu prvního vozu v roce 1948 na autosalonu v Amsterdamu.

„Land Rover je ikonická značka po celém světě a obrys Defenderu je okamžitě rozpoznatelný. Výročí 70 let je vskutku výjimečné a rádi bychom jej slavili celý tento rok v duchu našeho hesla „Above and Beyond“ a vyjádřili poctu všem lidem, kteří stojí za nejoblíbenějšími SUV na světě,“ řekl Dr. Ralf Speth, CEO Jaguar Land Rover.

Umělec Simon Beck, který vytváří zajímavá díla ze sněhu a specializuje se na vytváření geometrických obrysů jednoduše chůzí, čelil velmi drsným podmínkám s teplotami pod bodem mrazu, aby vytvořil obrys Defenderu ve výšce 2 700 metrů v La Plagne ve Francouzských Alpách. Simon Beck celkově ušel 20 894 kroků a 16,5 km přes Francouzské Alpy.

Kresba Land Rover
Kresba Land Rover
Článek je zařazen v: Land Rover , Land Rover Defender , 70 let , výročí , kresba , Alpy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama