Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyotě se daří prodávat elektrifikovaná vozidla. V loňském roce jich bylo přes 1,5 milionu

Společnost Toyota Motor Corporation v roce 2017 prodala 1,52 milionu elektrifikovaných vozů, čímž s tříletým předstihem splnila cíl pro rok 2020. Do roku 2030 chce Toyota prodávat každoročně 5,5 milionu elektrifikovaných aut.
Vydáno: 05.02.2018
Toyota Prius PHV
Toyota Prius PHV Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toyotě se v tomto směru podařilo dosáhnout dalšího důležitého milníku. Více než jeden a půl milionu prodaných vozů představuje osmiprocentní nárůst oproti předchozímu rekordu z roku 2016. Růst dva roky po sobě také znamená, že automobilka s tříletým předstihem splnila jeden z cílů strategického programu, kterým je prodávat do roku 2020 na 1,5 milionu elektrifikovaných vozidel ročně. Celkové prodeje tohoto typu vozů navíc přesáhly 11,45 milionu, což oproti srovnatelným vozidlům s konvenčním pohonem představuje snížení emisí CO2 o více než 85 mil. tun.

Toyota prodává elektrifikovaná vozidla již od roku 1997

Už od roku 1997, tedy od uvedení prvního sériově vyráběného hybridního pohonu v modelu Prius v Japonsku, Toyota neustále pracuje na zlepšování této technologie. V roce 2014 proto uvedla také model Mirai, první sériově vyráběný vůz poháněný vodíkovými palivovými články, poté v roce 2016 čtvrtou generaci modelu Prius a v roce 2017 druhou generaci plug-in hybridního modelu Prius.

Toyota Prius PHV
Toyota Prius PHV
Toyota

Automobilka bude pokračovat ve vývoji a rozšiřování nabídky elektrifikovaných vozidel a nyní svoji pozornost zaměřuje i na sériovou výrobu elektromobilů na baterie, která je v plánu od roku 2020, počínaje Čínou a Indií, poté v Japonsku, Spojených státech a Evropě. Toyota má rovněž v plánu dále rozšiřovat prodeje hybridních vozidel na rozvojových trzích.

Toyota Prius PHV
Toyota Prius PHV
Toyota

Snahy automobilky Toyota o zlepšování a rozšiřování nabídky alternativních pohonů jsou úzce svázány se strategickým programem Environmental Challenge 2050, v jehož rámci chce do roku 2030 v souladu s oznámením z prosince 2017 dosáhnout každoročních prodejů elektrifikovaných vozidel na úrovni 5,5 milionu kusů. V souvislosti s plněním tohoto cíle oznámila Toyota svůj plán nabízet počátkem 20. let tohoto století 10 elektromobilů s bateriovým pohonem, přičemž zhruba od roku 2025 chce společnost v celosvětovém měřítku nabízet elektrifikované verze vozidel napříč všemi modelovými řadami.

Článek je zařazen v: Toyota , hybridy , elektromobily , elektrifikovaná vozidla , prius , mirai , prodej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama