Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota se chystá na Legendy

Nejzajímavější modely ze světa značek Toyota a Lexus budou k vidění na automobilové slavnosti Legendy od 8. do 10. června 2018 na pražském Výstavišti v Holešovicích.
Vydáno: 26.05.2018
Lexus LC
Lexus LC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Představí se jak závodní modely Yaris WRC a GT86 CS-R3, tak téměř kompletní řada aktuálních hybridních modelů, oblíbené off-roady Land Cruiser a Hilux i první sériově vyráběný vodíkový vůz Toyota Mirai. Návštěvníci si budou moci prohlédnout vozový park značek Toyota a Lexus, včetně nového modelu Aygo či první generace kultovního modelu Prius. Toyota se vloni po sedmnáctileté pauze vrátila do světového rallyového šampionátu, takže tu nemůže chybět ani vůz Yaris WRC, se kterým jezdci týmu Toyota  Gazoo Racing sklízejí úspěchy. Závodní Yaris je poháněný motorem 1,6 litru s výkonem 380 koní.

Pro ty, kteří sní o tom, že se podobným vozem budou prohánět i po běžných silnicích, tu bude Yaris GRMN, který je závodním Yarisem přímo inspirovaný. Civilní verze závodního vozu nabízí výkon a dynamický design. Tento hot hatch pod kapotou skrývá jednotku 1,8 litru Dual VVT-i o výkonu 212 koní za podpory kompresoru, což je pro tento druh vozu ojedinělé. Ještě vyšší exkluzivitu zajišťuje fakt, že pro evropský trh bylo vyrobeno pouhých 400 exemplářů.

Mezi legendy patří i pick-up Hilux, který je nejprodávanějším modelem v pětadvaceti zemích světa, a nejstarší dosud prodávaný model Toyoty - Land Cruiser. Oba vozy jsou i po desetiletích své historie výjimečným spojením kvality, odolnosti a spolehlivosti s bezkonkurenčními terénními schopnostmi.

Přehlídka alternativních pohonů

Součástí expozice, kterou Toyota na Legendy přiváží, bude i kompletní přehlídka hybridních modelů. Mezi nimi se objeví nejnovější verze modelu Yaris, oblíbený Auris či legendární SUV RAV4. Chybět nebude ani zatím poslední přírůstek do hybridní rodiny, model Toyota C-HR.

Prius Plug-in Hybrid se dokáže obejít bez tankování celé měsíce. Velkokapacitní akumulátor mu umožňuje ujet v elektrickém režimu až 50 km, a to při maximální rychlosti jízdy se samotným elektromotorem až 135 km/h. To obvykle postačí pro pohyb po městě bez spotřebování jediné kapky benzinu. Po návratu domů postačí připojit auto do zásuvky a dobít akumulátor.

Toyota Mirai spotřebovává vodík místo benzinu či nafty. Vůz pohání elektromotor, který využívá elektřinu vyráběnou chemickou reakcí vodíku a kyslíku v palivovém článku. Jediným vedlejším produktem vznikajícím během jízdy je proto vodní pára.

Lexus se pochlubí luxusním „elcéčkem“

Své dva vlajkové modely do Holešovic přiveze i značka Lexus. K vidění bude luxusní sportovní kupé LC 500h vycházející ze slavného konceptu LF-LC. Jako první na světě používá vícestupňový hybridní pohon, díky němuž je jízda ještě hospodárnější i dynamičtější. Vystavený bude i model LS 500h, jehož nejnovější pátá generace představuje např. nejvyspělejší bezpečnostní systém Lexus Safety System+A.

Testovali jsme
Článek je zařazen v: Toyota , Lexus , legendy , automobilová slavnost , Aygo , Yaris WRC , Yaris GRMN , C-HR , Auris , Prius Plug-in Hybrid , mirai , LC 500h , LF-LC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama