Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota rozšiřuje modelovou řadu Corolla o nový sedan

Po odhalení hatchbacku na letošním ženevském autosalonu a následně kombi s označením Touring Sports v Paříži 2018 se do 12. generace modelové řady Corolla zařazuje tradiční provedení sedan.
Vydáno: 16.11.2018
Toyota Corolla sedan 2019
Toyota Corolla sedan 2019 Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od uvedení v roce 1966 se ve více než 150 zemích celého světa prodalo přes 46 milionů vozidel s označením Corolla. Nový sedan přináší typicky široký a přikrčený postoj vozů postavených na platformě TNGA (Toyota New Global Architecture) GA-C. Jeho osobitý ráz v rámci rodiny Corolla se odráží v reprezentativnějším ztvárnění exteriéru s jedinečnou přídí i zádí. K okamžité identifikaci nového sedanu Corolla dále napomáhá unikátní světelný podpis předních a zadních LED světlometů.

Sedan nabídne stejně prostornou kabinu s příkladnou ergonomií jako hatchback a Touring Sports. Sedan také těží z delšího rozvoru kombi Touring Sports (2 700 mm), což přináší dostatečný prostor pro nohy a pohodlí cestujících na zadních sedadlech. Z technologických předností v interiéru je možné jmenovat prvky výbavy zaměřené na pohodlí a funkčnost, jako například bezdrátové dobíjení telefonů, resp. intuitivní kombinaci 8" dotykového displeje multimédií, 7" displeje palubního počítače a 10" projekčního displeje.

Nová podvozková architektura pro Corollu

Nová aplikace podvozkové architektury GA-C kromě designových rozdílů, umožňujících odlišit sedan, hatchback a kombi ve větší míře než v minulosti, zprostředkuje zajímavější zážitek za volantem. Nižší těžiště, o 60 % vyšší tuhost karoserie a víceprvkové zavěšení zadních kol již ve standardu přispívá k lepšímu jízdnímu chování a stabilitě bez jakýchkoli kompromisů stran jízdy a pohodlí.

Dvě motorizace pro sedan Toyota Corolla

Nový sedan Toyota Corolla se bude nabízet ve dvou různých motorizacích. Hybridní systém 1,8 litru s autonomním dobíjením produkuje 90 kW/122 k. Vůz splňuje požadavky na hybridní pohon – tichou, intuitivní, agilní a soběstačnou technologii elektrického pohonu bez nutnosti dobíjení ze zásuvky. Corolla sedan nabídne podle údajů výrobce spotřebu paliva na úrovni 4,3 l/100 km dle metodiky WLTP a emise CO2 98 g/km podle WLTP se schopností absolvovat až 50 % cesty při každodenním dojíždění čistě na elektřinu.

Zdokonalený benzinový motor 1,6 litru je nabízen v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovým ústrojím CVT a disponuje nejvyšším výkonem 97 kW/132 k při spotřebě paliva 6,1 l/100 km dle metodiky WLTP a emisích na úrovni 139 g/km podle WLTP (údaje výrobce).

Nejvyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti

U modelů na bázi architektury TNGA je prioritou nejvyšší úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti. Výjimkou není ani nová Corolla v provedení sedan, vybavená již ve standardu vyspělými funkcemi a systémy nejnovějšího paketu Toyota Safety Sense. Součástí nového paketu aktivní bezpečnosti Toyota Safety Sense je předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s funkcí rozpoznávání chodců ve dne i v noci (a identifikací cyklistů za denního světla), adaptivní tempomat (ACC) s podporou celého rozsahu rychlostí, systém pro hlídání jízdních pruhů (LDA) s asistentem řízení (SC), systém rozpoznávání dopravních značek (RSA) a automatické přepínání dálkových světel (AHB). Kromě toho uvádí nový asistent pro sledování jízdních pruhů (LTA) jako pokročilý systém na podporu řízení. Je-li zapnutý adaptivní tempomat (ACC) se systémem LTA, technologie pomáhá jemnými zásahy do řízení udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu, a to i v táhlých obloucích na dálnici.

Evropská verze Toyoty Corolla v provedení sedan, vyráběná v tureckém závodu TMMT (Toyota Motor Manufacturing Turkey), se začne prodávat v prvním čtvrtletí roku 2019.

Článek je zařazen v: Toyota , Toyota Corolla , Toyota Corolla sedan , novinka , rozšíření modelové řady
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama