Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota pracuje na hybridním pohonu flexible fuel

Toyota představila prototyp vozidla s hybridním pohonem typu flexible-fuel na alternativní paliva. Prototyp spojuje technologii flexible-fuel (FFV) s možností tankovat běžný benzin včetně alternativních paliv jako etanol, a hybridní pohon od Toyoty, který kombinuje spalovací motor a elektrické hnací ústrojí. Prototyp je zatím určen pro trh v Brazílii.
Vydáno: 22.03.2018
Toyota Hybrid FFV
Toyota Hybrid FFV Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hybrid FFV je novým systémem pohonu, který Toyota vyvíjí s cílem rozšíření hybridních elektromobilů v Brazílii a ochrany životního prostředí cestou snižování emisí CO2. Hybridní vozy s pohonem FFV vykazují potenciál významně snížit celkové emise CO2, neboť vycházejí z hybridního systému Toyota a efektivně využívají schopnost zpětného vstřebávání etanolu, který představuje 100% obnovitelné biopalivo. Představovaný prototyp je odvozen od modelu Toyota Prius, který se v Brazílii již prodává. Původní studie automobilky ukazují, že hybridní vozy s pohonem typu FFV mohou nabídnout výrazně příznivější ekologické parametry než standardní vozy na alternativní paliva; výpočty přitom vycházejí z odhadu celkových emisí CO2 od fáze získávání vstupního materiálu přes distribuci na čerpacích stanicích až po samotné spalování ve vozidlech. Výsledky jsou ještě lepší za situace, kdy vozidla tankují výhradně etanol získávaný z cukrové třtiny (palivo E100).

Vývoj hybridního modelu s pohonem FFV zapadá do snah Toyoty naplňovat strategický program „Environmental Challenge 2050“, jehož cílem je do roku 2050 snížit průměrné emise nových vozidel o 90 procent oproti hodnotám roku 2010. Dalším cílem uvedeného programu je zcela eliminovat emise CO2 za celý životní cyklus vozidla, včetně materiálů, komponent a výroby. V souladu s tím Toyota oznámila záměr do roku 2030 prodávat více než 5,5 milionů nových elektrifikovaných vozidel ročně.

Článek je zařazen v: Toyota , emise , hybridní pohon , flexible fuel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama