Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota NCSV je neobyčejné kombi ve stylu kupé

Toyota NCSV byla navržena na sklonku 90. let minulého století pro generaci třicátníků, kterou fascinoval svět elektroniky a počítačových her a která hledala netuctové vozy.
Vydáno: 20.02.2018
Toyota NCSV
Toyota NCSV Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncepční Toyota NCSV se po svém debutu v roce 1999 dočkala u motoristické veřejnosti velmi dobrého přijetí. Výrazné, futuristické linie karosérie s vlastnostmi typickými pro kupé, sedany, ale také kombíky upoutají i dnes, promyšlená koncepce má dynamiku hodnou závodních aut.

Hlavní inženýr Takeshi Yoshida, jenž měl vznik NCSV na svědomí, zdůrazňoval, že je to vůz určený pro řidiče, kteří si potrpí na nekonvenční, avšak praktická řešení. Profil modelu má velmi blízko ke sportovním autům – přední a střední sloupek svírají značný úhel, k tomu přidejme sníženou světlou výšku a 17“ disky obuté do pneumatik o rozměrech 205/45. NCSV má také velmi charakteristický předek, zadní část je pak odkazem na ultralehká letadla.

Ani interiér nenechá na pochybách, že je to model, který se nemusíme bát označit za futuristický. Jeho design byl vytvořen s myšlenkou na generaci, která vyrostla v éře počítačů a elektroniky. Kokpit tvoří metalické materiály, střední panel plynule přechází ve středový tunel s pákou převodovky. Jak řidič, tak spolujezdec na předním sedadle mohou využívat monitory, které dle potřeby zobrazují různé informace. Třetí obrazovka určená pro ostatní pasažéry se nachází vzadu a dá se sklopit.

V NCSV mají sedadla výrazně sportovní profil, zadní sedadla jsou rozdělena v poměru 60:40, což umožňuje převážení delších předmětů v kufru. Navíc lze zadní sedadla posunout o 120 mm a zvětšit tak úložný prostor automobilu.

 

Článek je zařazen v: Toyota , NCSV , koncept , devadesátá léta , futuristické linie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama