Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota investuje do svého francouzského závodu stovky milionů eur

Společnost Toyota Motor Europe oznámila, že investuje dalších 300 milionů eur, v přepočtu zhruba 7,5 miliard Kč, do závodu Toyota Motor Manufacturing France ve francouzském Valenciennes. Celková výše investic tak dosáhne 1,4 mld. eur, zhruba 35 miliard Kč.
Vydáno: 23.01.2018
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V nadcházejících měsících tento závod prodělá postupnou modernizaci zahrnující nové vybavení, technologie a systémy, aby byl připraven na budoucí zavedení podvozkové platformy TNGA (Toyota New Global Architecture). TMMF ve fázi příprav vytvoří 300 nových pracovních míst z původně agenturních pracovníků s předpokladem dalších 400 nových pracovních míst po dosažení plné výrobní kapacity.

S investičním programem souvisejí pobídky od francouzské vlády a místních úřadů (regionu Hauts-de-France Region a města Valenciennes) v oblasti školení, inovací a dalšího zlepšování ekologických parametrů závodu.

Toyota zahájila celosvětový program postupné modernizace výrobních závodů pro příští generaci vozidel na bázi nové platformy TNGA. Podvozkovou architekturu TNGA bude postupně využívat naprostá většina globálních modelů Toyota. TNGA je již nyní základem nové Toyoty Prius čtvrté generace a crossoveru C-HR.

Závod TMMF, ležící v Onnaingu nedaleko města Valenciennes ve francouzském departmentu Nord, byl založen v roce 1998 jako jeden z klíčových výrobních závodů automobilky Toyota v Evropě. Od zahájení výroby v roce 2001 zde výrobní linky opustilo přes tři miliony vozů Yaris. Plných 87 % celkové výroby míří na export do 42 zemí, včetně USA, Kanady a Portorika.

Článek je zařazen v: Toyota , výroba , Evropa , Francie , investice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama