Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota Concept-i RIDE je univerzální prostředek mobility pro všechny

Koncepční model Concept-i RIDE používá nahoru výklopné dveře s velkým vstupním otvorem a dále elektricky ovládané sedadlo, které se při nastupování uživatele vysouvá směrem ke dveřnímu otvoru, aby se usnadnil snadný přesun handicapovaného uživatele z vozíku na sedadlo vozidla.
Vydáno: 30.04.2018
Toyota Concept-i RIDE
Toyota Concept-i RIDE Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Funkce otevírání a zavírání dveří zohledňuje i snadné nakládání a vykládání invalidního vozíku - díky konstrukci sedadla lze vozík snadno uložit dozadu.

Namísto volantu, pedálu plynu a brzdy se vozidlo ovládá pomocí joysticku; díky kompaktním rozměrům je také snazší manévrování na úzkých parkovacích místech. Konstruktéři kladli důraz na co nejsnazší používání, ať již při samotném řízení, zastavování nebo parkování.

Na velkém displeji přístrojového panelu se nachází ‚Agent‘ s prvky umělé inteligence, tvořící součást všech vozidel řady Concept-i. Aktivně zprostředkuje informace na podporu a zpříjemnění cesty, například podrobnosti o dostupnosti bezbariérových zařízení pro handicapované uživatele.

Během jízdy sedí řidič uprostřed vozidla. K dispozici jsou různé asistenční funkce, jako například automatické parkování nebo systém autonomního parkování s obsluhou, umožňující bezpečné a uvolněné cestování skutečně každému, včetně vozíčkářů nebo starších osob.

Toyota předpokládá zapojení prostředků Concept-i RIDE do programů sdílení vozidel, aby svoboda mobility byla dostupná většímu počtu lidí – zatímco dnes je založena převážně na individuálním vlastnictví vozidel.

Článek je zařazen v: Toyota , Concept-I , Toyota Concept-i RIDE , mobilita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama