Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Toyota a Suzuki deklarují spolupráci

Společnosti Toyota Motor Corporation a Suzuki Motor Corporation oznámily uzavření dohody o návrzích konkrétní spolupráce v nových oblastech.
Vydáno: 21.03.2019
Toyota Prius Plug in hybrid
Toyota Prius Plug in hybrid Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mají v úmyslu spojit silné stránky Toyoty v oblasti technologií elektrifikace se silnými stránkami Suzuki na poli kompaktních vozidel. Kromě toho obě společnosti zvažují další rozvoj v nových oblastech, například při společné výrobě a masové popularizaci elektrifikovaných vozidel.

Toyota by například měla dodávat automobilce Suzuki systém pohonu THS (Toyota Hybrid System). Dále by se mělo jednat o dodávky typu OEM dvou nových elektrifikovaných vozidel na podvozkových platformách od Toyoty (RAV4, Corolla Wagon) automobilce Suzuki v Evropě. Další oblastí by měla být spolupráce na šíření technologií hybridních elektromobilů v Indii s využitím systémů, motorů a baterií od místních dodavatelů. Suzuki bude zajišťovat dodávky typu OEM dvou kompaktních vozidel postavených na podvozkových platformách Suzuki (Ciaz a Ertiga) automobilce Toyota v Indii. Toyota také převezme nově vyvinuté motory Suzuki pro kompaktní vozidla. Uvedené motory budou vznikat za podpory společností Denso a Toyota; jejich výrobu zajistí závod Toyota Motor Manufacturing Poland.  Pro africké trhy bude Suzuki zajišťovat dodávky typu OEM vozidel Suzuki vyráběných v Indii (Baleno, Vitara Brezza, Ciaz, Ertiga) automobilce Toyota. Odborné znalosti automobilky Suzuki by měly být využity také při vývoji vozidel v Indii směřující ke společnému vývoji kompaktního MPV značky Toyota a dodávkám typu OEM automobilce Suzuki. Rovněž by mělo dojít k výrobě kompaktního SUV Vitara Brezza (vyvinutého automobilkou Suzuki) v indickém závodu Toyota Kirloskar Motor Pvt. Ltd. (TKM) počínaje rokem 2022.

Toyota a Suzuki i nadále zůstávají konkurenty, ale společně chtějí přispět k  udržitelné mobilní společnosti.

Článek je zařazen v: Toyota , Suzuki , spolupráce , elektromobilita , vývoj , trh
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama