Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

To chce odvahu. Nejdražší auto světa vyrazilo do provozu

Rolls-Royce Sweptail je podle všeho nejdražší nové auto planety. A je velice sympatické, že navzdory astronomické ceně se ho majitel nebojí používat k tomu, k čemu byl stvořený – k jízdě po silnici mezi ostatními auty.
Vydáno: 05.06.2017
Rolls-Royce Sweptail
Rolls-Royce Sweptail Autor: Rolls-Royce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Speciální vůz, který má základy v modelu Phantom, spatřil světlo světa jen v jednom jediném provedení. Rolls-Royce ho stavěl dlouhé měsíce a je to po několika letech poprvé, kdy se vůbec do nějaké přestavby pustil. Jestli zástupce značky přemluvila cena, kterou zámožný majitel musel zaplatit, nebo se prostě jen na Concorso d’Eleganza Villa d’Este, kde byl vůz představen, chtěli blýsknout, bohužel nevíme.

A vlastně to ani není důležité. A ani není důležité, že některým se Sweptail opravdu nelíbí. Dokonce jsou tací, kteří ho označují doslova za nejodpornější Rolls-Royce všech dob. My nesouhlasíme. Ano, je pravda, že je tohle auto úplně jiné, hodně odvážné a poněkud extravagantní. Ale stále si drží tu tradiční linii luxusní elegance, na kterou jsme u „Rollsů“ zvyklí.

Následující video vám Sweptail ukáže v jeho přirozeném prostředí, kterým opravdu není oplocená, drahokamy vykládaná garáž, ale obyčejný provoz. Autor videa tvrdí, že auto zachytil ve chvíli, kdy si ho majitel odvážel z výstavy domů. Podle zkratky GBG, která je na zádi vozu, se dá odhadnout, že vůz bude mít majitel přihlášený na ostrově Guernsey, který leží v Lamanšském průlivu mezi pobřežím Francie a Británie.

Článek je zařazen v: přestavba , úprava , Rolls-Royce , Sweptail , Rolls-Royce Sweptail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7