Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Technické studie Volkswagen na Techno Classica 2018

Na letošní výstavě Techno Classica zaměřil Volkswagen svou expozici na téma „Modely budoucnosti“ a ukázal zde technickou studii „Futura“ z roku 1989 a bezpečnostní vozidlo „ESVW I“ z roku 1972.
Vydáno: 26.03.2018
Volkswagen IRVW Futura
Volkswagen IRVW Futura Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Studie „IRVW Futura“ ze světa high-tech

„Automobil zítřka – dnes již realita“ – tak zněl slogan ke studii Integrated Research Volkswagen (IRVW) Futura. Studie ze světa high-tech byla hvězdou mezinárodního autosalonu IAA 1989. A nebyly to jen ohromující křídlové dveře, které tehdy nadchly návštěvníky autosalonu i odborné novináře. Futura je chrámem techniky na kolech, který byl již před 29 lety vybaven funkcemi současných sériově vyráběných modelů. Mezi ně patří například adaptivní tempomat s radarovým senzorem, parkovací asistent, brzdový asistent, navigační systém, palubní počítač, elektrická parkovací brzda a další funkce.

Volkswagen IRVW Futura
Volkswagen IRVW Futura
Volkswagen

Sázka na bezpečnost: studie ESVW I

Dalším exponátem, zapůjčeným Nadací AutoMuseum, je „Experimental Safety Volkswagen“ (ESVW I). Volkswagen představil v roce 1972 jako první evropský výrobce automobilů výzkumné vozidlo, které nejen překonávalo veškeré americké bezpečnostní požadavky, ale také bylo vhodné pro každodenní provoz. Základem sedanu o délce 4,73 metru byl velmi odolný bezpečnostní skelet karoserie rozdělený do tří zón. K bezpečnosti cestujících navíc přispívaly boční výztuhy dveří, zcela automatický systém bezpečnostních pásů s předpínači, ramenní a kolenní bezpečnostní pásy a speciální bezpečnostní sedadla – a to vše již před 46 lety.

Volkswagen ESVW I
Volkswagen ESVW I
Volkswagen
Článek je zařazen v: Volkswagen , Techno Classica , výstava , studie , ESVW I , Futura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama