Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Švédská továrna na motory je prvním klimaticky neutrálním výrobním závodem automobilky Volvo Cars

Továrna na motory společnosti Volvo Cars stojící ve švédském Skövde je od začátku letošního roku, kdy přešla na obnovitelný způsob vytápění, první klimaticky neutrální továrnou automobilky Volvo.
Vydáno: 19.01.2018
Volvo Skövde výroba
Volvo Skövde výroba Autor: Volvo Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Skövde je tak prvním výrobním závodem, který začíná naplňovat vizi společnosti, na základě níž by měla automobilka počínaje rokem 2025 dosáhnout po celém světě klimaticky neutrální výroby. Továrna ve Skövde se současně stává jedním z několika málo klimaticky neutrálních automobilových výrobních závodů na území Evropy.

Na základě nové smlouvy mezi automobilkou Volvo Cars a místním dodavatelem vzniká veškeré teplo dodávané do závodu ve Skövde spalováním odpadů, biomasy a recyklovaných biopaliv. Elektřina dodávaná do této továrny pochází již od roku 2008, stejně jako u dalších evropských továren automobilky, z obnovitelných zdrojů.

Společnost Volvo Cars neustále hledá inovativní způsoby, jak se posunout blíže ke své vizi pro rok 2025. Například v roce 2016 představila továrna sídlící v belgickém Gentu systém dálkového vytápění, který snížil emise CO2 40 %, čímž zde došlo k redukci emisí CO2 o 15 000 tun ročně.

Článek je zařazen v: Volvo , výroba , motory , ekologie , klimaticky neutrální
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama