Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Sto tisíc Californií z Hannoveru

Ve výrobním závodě automobilky Volkswagen v Hannoveru byl vyroben 100 000. vůz California. Tento nejúspěšnější „pojízdný domov“ ve své třídě tak dosáhl na nový výrobní milník.
Vydáno: 29.05.2018
Volkswagen California
Volkswagen California Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jubilejním vozem je California „Ocean“ (2.0 TSI, 150 kW) s pohonem všech kol 4MOTION, sedmistupňovou převodovkou DSG, dvoubarevným lakováním karoserie v odstínech „bílá Candy/modrá Starlight“ s barevně sladěnými tmavě modrými stranami výklopné střechy a markýzy, s nosičem jízdních kol, navigačním systémem, kuchyňkou, podlahou se vzhledem dřeva a mnoha dalšími prvky výbavy.

Úspěšný příběh „domova na čtyřech kolech“ začal před třiceti lety. Model California byl vyvinut ve spolupráci se společností Westfalia. Jeho základem byla třetí generace modelové řady Transporter a výroba původně probíhala v závodě Rheda-Wiedenbrück. Od roku 2004 je model California vyvíjen a vyráběn značkou Volkswagen Užitkové vozy, a to exkluzivně v závodě Hannover-Limmer. Výrobní závod pro model California má plochu přibližně 13 000 metrů čtverečních. Ve třech směnách v něm pracuje přibližně 300 zaměstnanců. Výchozí vozidla jsou do Limmeru přepravována nákladními automobily z hlavního výrobního závodu Hannover-Stöcken. Karoserie jsou již připraveny pro další fázi výroby, takže mají nezbytný otvor pro výklopnou střechu. Odborníci ručně montují vozidla California podle požadované specifikace zákazníka. Model California nedávno získal jako nejoblíbenější kompaktní kempinkové vozidlo titul „Mobilní domov roku 2018“ (Mobile Home of the Year 2018). Od představení modelu California před 30 roky bylo vyrobeno celkem více než 160 000 vozů.

Testovali jsme
Článek je zařazen v: Volkswagen , Volkswagen California , výroba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama