Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Sto let Citroënu oslaví i závodní týmy

Automobilové závody mají za sebou ve společnosti Citroën úspěšnou historii, a tak nepřekvapí, že i tým Citroën Racing je v roce 2019 zásadním aktérem oslav 100. výročí značky.
Vydáno: 07.02.2019
Citroën C3 WRC 100 let
Citroën C3 WRC 100 let Autor: Citroën
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Návštěvníci Rallye Monte Carlo i televizní diváci měli během prvního závodu mistrovství světa v rallye 2019 (WRC) možnost seznámit se poprvé s novým barevným provedením vozu Citroën C3 WRC, který má v roce oslav 100. výročí značky Citroën na bocích a střeše namalované dvojité šípy ve tvaru původního loga značky.  Na zádi vozu C3 WRC je vyvedena číslice 1919, jako symbolické připomenutí roku, kdy byla značka Citroën založena. Upozorňuje tak na dlouholeté zapojení značky do světa závodů a technologických výkonů.

Vůz C3 WRC ve verzi oslavující 100. výročí značky figuruje rovněž v horní části plakátu k 2. ročníku internetového seriálu „Little Big Racing“, který se tento rok přejmenoval na „Little Big Racing – 100 YEARS OF FANS“. V této sérii krátkých videí, které jsou šířeny prostřednictvím sociálních sítí značky, hraje hlavní roli miniatura vozu C3 WRC a vše se odehrává na nejprestižnějších místech každého ze 14 závodů mistrovství světa v rallye 2019. Současně seriál připomíná 100 let značky Citroën, kdy každý díl ukazuje jeden z legendárních vozů značky, který se na konci videa objeví v poslední klapce ve stejném barevném provedení jako letošní C3 WRC.

Rallye Monte Carlo 2019  – 100. vítězství značky Citroën

Vzhledem k tomu, že značka v roce 2019 miluje číslici 100, je více než symbolické, že Sébastien Ogier a Julien Ingrassia získali po velmi náročné bitvě v Rallye Monte Carlo 100. vítězství značky Citroën ve WRC.

Dalším ze silných momentů oslav pak bude bezpochyby i výstava Rétromobile 2019. Na mimořádně ztvárněném stánku, na němž bude vystaveno 30 ikonických modelů ze stoleté historie značky Citroën, bude jedna část věnovaná 10 závodním automobilům symbolizujícím sportovní úspěchy. Součástí výstavy tak budou vozy Scarabéed’Or (Zlatý skarabeus), Petite Rosalie (malá Rosalie), DS 21 z Marocké rallye 1969, SM z Marocké rallye 1971, 2 CV z RaidAfrique, ZX Rallye Raid, XsaraKit Car, C4 WRC, C-Elysée WTCC a C3 WRC.

Fotografie řady z nich si mohou během každého závodu sezony WRC 2019 prohlédnout zástupci médií a hosté značky v zázemí týmu Citroën Racing. Velkoformátové fotografie připomínají historii motorsportu a výkonů automobilů značky Citroën – od přejezdu Sahary v polopásových vozech v letech 1922 a 1923 přes závod Paříž–Peking z roku 1992, kterého se zúčastnil vůz ZX, po Mexickou rallye 2018.

Článek je zařazen v: Citroen , výročí , 100 let , oslavy , Citroën Racing , motorsport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama