Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Skupina PSA si pro převody svých budoucích elektromobilů zvolila technologii Punch Powertrain

V rámci plánu elektrifikace vozů skupiny PSA byla vybrána společnost Punch Powertrain, která bude dodávat své patentované převodovky e-DCT poslední generace. První dodávky se očekávají v roce 2022.
Vydáno: 15.05.2018
PSA převodovka Punch Powertrain
PSA převodovka Punch Powertrain Autor: PSA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato elektrická převodovka s dvojitou spojkou – hybridní DT2 – se ve spojení s 48 V motorem bude používat u modelů typu MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicles). Obě společnosti momentálně jednají o spuštění výroby v jednom ze závodů skupiny PSA a o rozšíření svého partnerství.

Skupina PSA se vydala na cestu elektrifikace svých vozů

Skupina PSA se rozhodla urychlit svůj přechod na elektrická a hybridní vozidla s cílem nabízet do roku 2025 všechny své vozy v elektrifikované verzi. Volba společnosti Punch Powertrain jako dodavatele elektrifikovaných převodovek nové generace je tedy vysoce strategická.

DCT - převodovka s dvojitou spojkou

Hlavním důvodem spolupráce skupiny PSA se společností Punch Powertrain je revoluční patentovaná koncepce její převodovky s dvojitou spojkou, která umožňuje snížit počet komponentů, a tedy i hmotnost a objem. Kromě toho přináší spolehlivý výkon a příznivou spotřebu paliva za konkurenceschopnou cenu. Příští generace této převodovky v konfiguraci se 48 V motorem se bude používat v budoucích vozech skupiny PSA. 

Společnost Punch Powertrain se rozhodla masivně investovat, aby byla schopná splnit požadavky zakázky takového rozsahu, a to včetně akvizice firmy Apojee, která vyrábí výkonovou elektroniku.

Článek je zařazen v: PSA , elektrifikace vozidel , hybridy , mild hybrid , 48 V technologie , Punch Powertrain
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama