Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Skupina PSA navyšuje výrobu lehkých užitkových vozidel a v továrně v Mangualde zavádí třísměnný provoz

Od dubna 2018 se v portugalské továrně skupiny PSA ve městě Mangualde zavádí třetí pracovní směna a bude vytvořeno 225 nových pracovních míst.
Vydáno: 21.01.2018
PSA výroba Mangualde
PSA výroba Mangualde Autor: PSA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Skupina PSA se rozhodla zareagovat na obchodní úspěch vozů Peugeot Partner a Citroën Berlingo, jejichž současné verze se od roku 2009 částečně vyrábějí v portugalském městě Mangualde, a od dubna 2018 zavádí třetí pracovní směnu a od května nabírá téměř 225 nových pracovníků.

Podnik v roce 2017 vyrobil 53 600 vozů, tedy o 7,8 % více než v roce 2016, a dostal se na nejvyšší úroveň výroby za poslední více než 4 roky. Uvedené modely jsou určeny na evropský a středovýchodní trh. Vyrábějí se i prodávají také v Latinské Americe (výroba v Argentině).

V roce 2017 skupina prodala celkem 476 500 lehkých užitkových vozů, což představuje růst o 15 % oproti roku 2016. V Evropě skupina PSA posílila své postavení, její podíl na trhu lehkých užitkových vozidel činí 20,2 % a pokrývá více než 50 % růstu zaznamenaného na tomto trhu (značky Peugeot a Citroën).

V Mangualde, kde se v letošním roce plánuje výroba nových modelů, skupina počítala s novou pracovní směnou od konce roku 2018, ale musela tento plán přesunout již na duben. Tento třísměnný provoz bude fungovat minimálně do ukončení výroby obou současných modelů (Peugeot Partner a Citroën Berlingo). Pokud zákazníci dobře přijmou nově vyráběné modely, bude možné práci na tři směny zachovat i poté.

Článek je zařazen v: PSA , Peugeot , Citroen , užitkové automobily , výroba , Mangualde
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama