Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škodovka přechází na výrobu koloběžek

Automobilka Škoda představí na autosalonu v Ženevě studii koloběžky, která je určená pro jednoduché řešení mobility v městském prostoru.
Vydáno: 04.03.2018
Škoda koloběžka
Škoda koloběžka Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nová studie koloběžky od automobilky Škoda představuje praktické i efektivní řešení pro takzvanou „mobilitu poslední a první míle“, tedy cestu od auta z parkoviště ke konečnému cíli cesty či na zpáteční cestě k vozu. Umožňuje tak k životnímu prostředí šetrnou, pohodlnou a nekomplikovanou mobilitu na cestě do práce, za nákupy nebo domů.

Patentovaný skládací mechanismus koloběžky umožňuje její umístění pod podlahou zavazadelníku modelů Octavia a Superb, aniž by tím došlo k omezení využitelného objemu zavazadlového prostoru. Díky novému uspořádání úložného prostoru se složená koloběžka bez problémů vejde pod podlahu zavazadlového prostoru nad náhradní kolo, vedle klíče na kola, zvedáku, boxu s nářadím a sady náhradních žárovek. Ve složeném stavu měří koloběžka pouze 41 centimetrů na výšku a 48 centimetrů na délku.

Škoda koloběžka
Škoda koloběžka
Škoda Auto

Koloběžka je vyrobená převážně z hliníkové slitiny a má hmotnost pouze pět kilogramů, přičemž její nosnost je až 100 kilogramů. Kvalitní kuličková ložiska a kola z polyuretanu zaručují svižný a komfortní zážitek z jízdy. Pogumované rukojeti řídítek umožňují agilní a bezpečné ovládání.

Koloběžka by se v nabídce měla objevit pravděpodobně během druhého pololetí roku 2018.

Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Auto , Superb , Octavia , koloběžka , řešení mobility , městský provoz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama