Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škodovka chystá do Ženevy novou studii městského crossoveru. Tentokrát nese označení Vision X.

Automobilka Škoda vstupuje s touto novinkou do dalšího segmentu vozidel. První zveřejněné skicy naznačují, že tento nový koncept městského crossoveru bude designově navazovat na své již sériově vyráběné sourozence. Pod kapotou se navíc bude skrývat hybridní pohon.
Vydáno: 01.02.2018
Škoda Vision X
Škoda Vision X Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kompaktní proporce vozu Vision X jej předurčují jako společníka pro aktivní městský životní styl. Exteriér nabízí precizní linie a jasné kontury povrchu, které podtrhují dynamický charakter vozu, který je lakován v odstínu barvy FlexGreen. Sportovní akcent dodává střecha v kontrastním antracitovém odstínu. Mohutný vzhled zvýrazňují nárazníky, robustní prahy, velká panoramatická prosklená střecha a dvacetipalcová hliníková kola.

V interiéru opticky dominuje široká, ergonomicky konturovaná přístrojová deska s volně stojícím barevným displejem, jehož prostřednictvím lze rychle a intuitivně ovládat služby infotainmentu a konektivity. Osvětlené prvky z broušeného křišťálu v souhře s barevným displejem vytvářejí zajímavé světelné efekty.

S vozem Vision X představuje automobilka svou vizi moderního městského crossoveru. Díky rozšíření úspěšné rodiny kategorie SUV o třetí model chce značka Škoda oslovit a zaujmout novou cílovou skupinu. Rozšíření nabídky se zaměřením na silně rostoucí segment SUV je významným pilířem rozvojové strategie automobilky. Do roku 2025 bude mít Škoda Auto vedle vozů s čistě elektrickým pohonem v nabídce i plug-in-hybridy. Každý čtvrtý automobil značky Škoda, dodaný na celém světě, by měl být plug-in-hybrid nebo elektromobil.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , studie , koncept , Vision X , hybrid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama