Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda se chystá na GP Ice Race v Zell am See

Na akci GP Ice Race v Zell am See (19. a 20. ledna 2019) jsou pro fanoušky připraveny demonstrační jízdy historických závodních a rallyových vozů, vzrušující souboje speciálů kategorie R5 a napínavé závody ve skijöringu.
Vydáno: 15.01.2019
Škoda na Zell am See - Jan Kopecký
Škoda na Zell am See - Jan Kopecký Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V kategorii vozů R5 pojede s vozem Škoda Fabia R5 úřadující mistr světa kategorie WRC 2 Jan Kopecký a junior týmu BRR Julian Wagner. Sedminásobný mistr Německa Matthias Kahle bude krotit 140 koňských sil vozu Škoda 130 RS.

Obnovená tradice v Zell am See   

Ferdinand Porsche, společně s Vinzenzem Gregerem, zakladatelem GP Ice Race v Zell am See, říká: „Těšíme se na vzrušující opravdové souboje, a to zejména v boji o vítězství moderních rallyových vozů v kategorii R5.“ Pravnuk známého zakladatele společnosti Porsche dodává: „Fanoušci si v Zell am See užívali napínavých závodů na ledě a ve skijöringu po čtyři desetiletí mezi roky 1937 a 1974. S moderní interpretací těchto závodů chceme tyto legendární závody oživit a po desetiletích je probudit ze spánku.“  

Na startovní listině závodů v Zell am See je také tovární jezdec Škoda a úřadující mistr světa Jan Kopecký, který v mistrovství světa 2018 s vozem Škoda Fabia R5 získal mistrovský titul po pěti vítězstvích a jednom druhém místě. „Na závod s vozem Škoda Fabia R5 v Zell am See se už moc těším. Již v sezoně 2018 jsem získal hodně zkušeností na zledovatělém a zasněženém povrchu. Vyhrál jsem v kategorii R5 legendární Rallye Monte-Carlo,“ řekl Kopecký.  

Ambiciózním soupeřem mistra světa bude za volantem vozu Škoda Fabia R5 nadějný třiadvacetiletý rakouský juniorský jezdec Julian Wagner, který usedne za volant vozu rakouského týmu BRR (Baumschlager Rallye & Racing). Talentovaná hvězda je k vidění také v rallyovém mistrovství Rakouska 2019. Wagner se letos zúčastnil již prvního kola národní série – Jaenner rallye, v němž byl na ledovém a zasněženém povrchu nepřekonatelný a dosáhl dominantního vítězství. Ve velmi nabité kategorii R5 usedne za volant vozu Škoda Fabia R5 také rakouský rallyový jezdec Günther Knobloch.

Sedminásobný mistr Německa Matthias Kahle bude na ledové trati v Zell am See řídit lehký historický závodní vůz Škoda 130 RS s výkonem 140 koňských sil a pohonem zadních kol.

Článek je zařazen v: Zel lam See , GP Ice Race , Škoda , Škoda Fabia R5 , Škoda 130 RS , Jan Kopecký , Matthias Kahle , Julian Wagner
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama