Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda pouští do oběhu geocachingové mince

Škoda Auto na 500 putovních geocachingových mincích připomíná ikony z historie firmy.
Vydáno: 19.07.2018
Škoda geocaching
Škoda geocaching Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Automobilka z Mladé Boleslavi vydává mince po etapách a při této příležitosti organizuje řadu napínavých soutěží pro příznivce značky i této outdoorové aktivity.

Geocaching - oblíbená volnočasová aktivita - promění každý výlet v hon za pokladem. Souřadnice skrytých „geokešek“ jsou přístupné na internetu. Pokud někdo skrýš najde, může se na internetu zaregistrovat jako nálezce a zveřejnit fotografie nalezeného „pokladu“. Zvláštní roli při geocachingu hrají tzv. „trackables“, ke kterým patří například tzv. putovní mince pro geocaching a putovní známky. Hledači je přenáší od jedné „kešky“ k druhé nebo si je mezi sebou předávají. „Lovci GPS pokladu“ vkládají putovní známky do nalezených keškových schránek. Tak lze zjistit vzdálenost, jakou kódované a jednoznačně identifikovatelné mince urazily. Co je důležité, že každá putovní známka má konkrétní účel nebo konkrétní úkol. Na adrese www.geocaching.com lze najít všechny informace o cestovní trase těchto mincí.

V srpnu 2016 uvedla Škoda Auto u příležitosti představení modelu Kodiaq do oběhu 180 putovních známek s motivem velkého SUV. Na základě jejich určení mince nakonec dosáhly svého cíle na ostrově Kodiak na Aljašce. I dnes jsou ještě putovní známky s Kodiaqem v oběhu: nejdále cestoval přívěsek, který do 15. července 2018 urazil 101 671 kilometrů. Putovní známky Škoda Kodiaq od roku 2016 procestovaly po světě celkem více než 800 000 kilometrů.

Nyní Škoda připravila dalších 500 putovních mincí pro geocaching. Mince zdobí pět průkopnických modelů z bohaté historie automobilky, jako například první automobil z Mladé Boleslavi, Laurin & Klement Voiturette A z roku 1905. Další motiv připomíná model L & K Škoda 110 z roku 1925 a sloučení firmy Laurin & Klement se Škoda Plzeň. Třetí motiv mince vzdává hold rekordní cestě Jindřicha Kubiase a Břetislava Jana Procházky. Pár v roce 1936 objel svět ve voze Škoda Rapid za pouhých 97 dní. Kabriolet Škoda Felicia představuje také ikonu poválečného období. Vůz Škoda 1000 MB sérii ukončuje. S tímto modelem začala v roce 1964 éra vozů se samonosnou karosérií a motorem z hliníkové slitiny uloženým vzadu a pohánějícím zadní kola.

Mince se v současné době nacházejí na atraktivních místech v České republice, Francii, Německu a Portugalsku, ale také v Kanadě, USA, Austrálii a na Novém Zélandu.

Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Auto , geocaching , mince , hon za pokladem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama