Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Muzeum hlásí rekordní návštěvnost a připravuje novou výstavu Studentské vozy snů

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi si v uplynulém roce 2018 připsalo absolutní návštěvnický rekord ve své historii, přivítalo 273 811 hostů z České republiky i zahraničí.
Vydáno: 21.01.2019
Škoda Muzeum
Škoda Muzeum Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podíl domácích návštěvníků Škoda Muzea se dlouhodobě pohybuje kolem 60 %, mnozí z hostů si mladoboleslavskou expozici zařadili do programu své cesty z evropských zemí, například Německa, Francie či Polska, ale i zámoří – od Číny po USA. V roce 2018 se s úspěchem setkaly krátkodobé výstavy, například Vítězství plná prachu: 1908 s tématem motoristického sportu, případně První kilometry v první republice (potrvá do 28. dubna), jeden z příspěvků automobilky k jubileu samostatného státu.

Nejnovějším motivem k návštěvě muzea je prezentace žákovských vozů Škoda. Žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto v Mladé Boleslavi, podporovaného automobilkou již od roku 1927, totiž vyvíjejí a vyrábějí unikátní studie automobilů podle svých představ – jde o tradici založenou roku 2014. Vybraný tým společně vyvíjí koncept na základě aktuálního sériového modelu a následně jej realizuje za podpory svých učitelů odborného výcviku, zástupců oddělení technického vývoje, designu a výroby společnosti Škoda Auto.

Žákovské vozy jsou unikátními projekty

Nejstarším z pětice žákovských projektů, vystavených ve Škoda Muzeu, je dnes již historické vozidlo pro volný čas: Škoda BUGGY (1972-1975). V první polovině 70. let se tehdejší učni podíleli na výrobě jeho laminátové karoserie. Novodobé žákovské vozy jsou již prakticky celé výsledkem práce mladých mozků a rukou. Jako první vyjel roadster-kabriolet CITIJET (2014) na bázi modelu CITIGO. Vůz Fabia se stal odrazovým můstkem ke tvorbě kompaktního pick-upu FUNSTAR (2015). Rapid Spaceback zase inspiroval vznik kupé ATERO (2016), výsledek více než 1 300 hodin práce 26 spolužáků. K myšlence plážové buggy se vrátila Škoda ELEMENT (2017), elektromobil s lednicí a chytrou televizí „na palubě“, vytvořený na základě vozu CITIGO. Zatím poslední žákovský koncept představuje SUNROQ (2018), kabriolet vzniklý zásadním přepracováním SUV Karoq a poháněný turbomotorem 1,5 TSI, vyladěným na 120 kW a 279 N.m. Atraktivní výsledky práce mladé generace budou ve Škoda Muzeu k vidění od 15. ledna do 29. dubna 2019.

Škoda SUNROQ
Škoda SUNROQ
Škoda Auto

Kromě hlavní expozice si mohou návštěvníci prohlédnout také depozitář s jedinečnými sportovními vozy a prototypy. Velkému zájmu se těší rovněž možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů automobilky Škoda – na základě předchozí objednávky. Kromě továrny v Mladé Boleslavi jsou pro exkurze otevřeny také závody v Kvasinách a Vrchlabí. Návštěvu Škoda Muzea je možné zkombinovat také se shlédnutím aviatických exponátů partnerského Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, případně také areálu Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích.

Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Auto , Škoda muzeum , návštěvnost , expozice , výstavy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama