Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Auto rozšiřuje své vývojové centrum a uvádí do provozu nové zkušební převodovkové stavy

Automobilka Škoda uvedla v Mladé Boleslavi do provozu dva nové zkušební stavy pro testování převodovek. Automobilka tak rozšířila své Motorové centrum a dosáhla nového milníku v rozvoji vývojových kapacit v rámci koncernu Volkswagen.
Vydáno: 10.01.2018
Škoda zkušebna převodovek
Škoda zkušebna převodovek Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do stavby obou nových zkušebních převodovkových stavů investovala společnost 5,7 milionů eur, celková investice do oddělení převodovek v Motorovém centru tak činí více než 8 milionů eur. V roce 2017 vyrobila česká automobilka 1,16 milionu převodovek.

Oba nové zkušební stavy budou v laboratoři převodovek plnit komplexní a náročné vývojové úkoly. Jedno zařízení slouží k akustické analýze a bude využíváno pro funkční testy a zkoušky životnosti převodovek. Na druhém zkušebním stavu budou odborníci provádět zkoušky životnosti celého hnacího ústrojí. Zkušební stavy slouží k vývoji nových agregátů a zajištění kvality aktuálních sériových komponentů.

Již v září 2014 bylo v Mladé Boleslavi uvedeno do provozu vysoce moderní Motorové centrum a výrazně tak došlo k rozšíření technologického a vývojového centra automobilky. Společně s koncernem Volkswagen investovala automobilka zhruba 53 milionů eur – 45 milionů eur do Motorového centra a více než 8 milionů eur do vývoje převodovek. Do tohoto zařízení se nastěhovalo také centrum převodovek, které Škoda vybudovala v letech 2011 až 2015 s investicí 2,5 milionu eur. V roce 2015 padlo rozhodnutí o dalším posílení vývoje převodovek, a to investicí ve výši 5,7 milionů eur do nových zkušebních stavů, které byly nyní uvedeny do provozu.

V první fázi, do roku 2015, pracovali v laboratoři převodovek dva pracovníci. S rozšířením na konci roku 2017 vzrostl počet zaměstnanců na sedm a do roku 2020 zde bude pracovat celkem 14 zaměstnanců. Česká automobilka v současné době vyrábí tři typy převodovek pro koncern Volkswagen: Typy MQ100/SQ100 a MQ200 v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi a typ DQ200 ve Vrchlabí. Denně vyrobí Škoda Auto zhruba 4 880 převodovek.

Článek je zařazen v: Škoda , auto , převodovky , vývoj , motorové centrum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama