Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Auto reaguje na silnou poptávku a vyrábí nové kompaktní SUV i v Mladé Boleslavi

Automobilka Škoda na začátku nového roku zahájila sériovou výrobu nového modelu Karoq v závodě v Mladé Boleslavi. Po Kvasinách je to druhý český závod, v němž automobilka nový kompaktní vůz kategorie SUV vyrábí.
Vydáno: 13.01.2018
Škoda Karoq_výroba Mladá Boleslav
Škoda Karoq_výroba Mladá Boleslav Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Závod v Kvasinách zahájil výrobu nového kompaktního SUV koncem července 2017. Zahájením prodeje modelu Karoq v říjnu 2017 česká automobilka dále posílila svou SUV ofenzívu, zahájenou modelem Kodiaq. Vedle modelu Karoq vyrábí Škoda ve svém hlavním výrobním závodě modely Fabia a Fabia Combi, Rapid a Rapid Spacebak a Octavia a Octavia Combi. V tuto chvíli tedy mladoboleslavská produkce zahrnuje čtyři modelové řady. V Mladé Boleslavi se denně vyrobí až 320 vozů Karoq.

V roce 2017 z výrobních hal v Mladé Boleslavi vyjelo přibližně 547 000 vozů Škoda. Společnost Škoda Auto do výroby modelu Karoq v hlavním výrobním závodě investovala zhruba 16,6 milionů eur.

V rámci Strategie 2025 bude značka Škoda v následujících letech svou modelovou paletu důsledně rozšiřovat. Zaměří se přitom především na rozšiřování nabídky vozů kategorie SUV. Zahájením sériové výroby modelu Karoq v Mladé Boleslavi teď automobilka dosáhla dalšího milníku – tento vůz je jediným modelem značky, který je vyráběn ve dvou českých závodech automobilky.

Článek je zařazen v: Škoda , auto , výroba , Karoq , Kvasiny , Mladá Boleslav
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama